Naukowcy odkryli nowy skuteczny sposób leczenia każdego rodzaju nowotworów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Być może w światowej onkologii następuje właśnie długo oczekiwany przełom. Odkryto bardzo skuteczny sposób walki z prawie każdym rodzajem raka. Aż w dziewięciu na dziesięć przypadków nowa terapia okazała się skuteczna. Nowa metoda leczenia nowotworów powstała dzięki pracy badawczej naukowców z Danii i Kanady.

 

Właściwie uczeni pracowali nad malarią, chorobą tropikalną, która nadal jest przyczyną zbyt dużej ilości zgonów. Specjaliści odkryli przypadkiem, że pewne białka pierwotniaków wywołujących malarię mają niezwykłe właściwości. Pomagają niszczyć dziewięć na dziesięć przypadków raka.

 

Naukowcy prowadzili badania nad środkami, które mogłyby zabezpieczyć przed malarią kobiety w ciąży. Zwykle choroba atakuje łożysko, co bezpośrednio zagraża życiu płodu. Zauważono, że jedno białko umie wniknąć w komórki ciała sterując w ten sposób ich życiem. Za pomocą tej metody udało się wyleczyć aż 90% dostępnych formacji nowotworowych.

 

W tej chwili specjaliści zamierzają kontynuować pracę z myszami, ale wkrótce będą w stanie rozpocząć testy na ludziach. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, świat zyskać bardzo skuteczne narzędzie w leczeniu raka.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Tylkomedycyna.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj