Naukowcy chcą stworzyć roboty zdolne do "rozmnażania się"

Kategorie: 

Źródło: Internet
Na Uniwersytecie w Amsterdamie rozpoczną się prace nad niezwykłym a jednocześnie przerażającym projektem "Robot Baby". Naukowcy chcą stworzyć specjalny program dzięki któremu roboty będą mogły "rozmnażać się".

 

Mechanizmy, składające się z ruchomych części, będą wybierać odpowiednich "partnerów" na podstawie algorytmów oceny przydatności. Każdy dołączający fragment będzie wzbogacał robota niczym na drodze ewolucji. Jednak zamiast wymiany genotypu, nastąpi wymiana kodu źródłowego i konfiguracji sprzętowej, która transferowana za pośrednictwem sieci Wi-Fi, na przykład do drukarki 3D, która wydrukuje potrzebne podzespoły.

 

Według naukowców, projekt Robot Baby jest pierwszym krokiem na drodze do zrobotyzowanych ekosystemów, które mogą pojawić się w trudnych warunkach. Replikujące się i samodoskonalące roboty mogą łatwiej dostosować się do sytuacji i panującego środowiska, nie czekając na działania ludzi. Umiejętności te mogą również znaleźć oczywiste zastosowania w działaniach wojennych - roboty bojowe mogłyby konstruować kolejnych "żołnierzy" i stale ulepszać się.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj