Nasiona dwóch roślin wyrosły na chińskiej stacji kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: NASA

Jak podała agencja informacyjna Xinhua na chińskiej stacji kosmicznej trwają eksperymenty z uprawą roślin. Nasiona dwóch z nich umieszczono w specjalnym chińskim module kosmicznym Wentian. Rośliny wykiełkowały i są teraz w dobrym stanie.

 

Próbki nasion dwóch roślin, rzodkiewnika i ryżu, umieszczono w szafce doświadczalnej modułu laboratoryjnego, który w lipcu wyleciał w kosmos. Eksperymenty w kosmosie rozpoczęły się 29 lipca zgodnie z instrukcjami z ziemi. Z sadzonki rzodkiewnika wyrosło kilka liści, a sadzonki ryżu urosły do ​​wysokości około 30 cm. Później będą przeprowadzane eksperymenty na ich cykl życia, aby uzyskać kosmiczne nasiona.

 

W poprzednim chińskim eksperymencie cyklu życiowego w kosmosie udało się uzyskać nasiona roślin kosmicznych. Jeśli eksperyment cyklu życia ryżu na Wentian Lab zakończy się sukcesem zapewni to teoretyczne wskazówki dotyczące produkcji kosmicznego ziarna.

 

Wzrost roślin w kosmosie boryka się z problemami, takimi jak opóźnione kwitnienie, niski wskaźnik zawiązywania nasion i pogarszająca się jakość nasion, a tylko kilka upraw, takich jak rzepak, pszenica i groch, zakończyło z sukcesem eksperymenty z nasionami w kosmosie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj