NASA przewiduje, że ludzkość doświadczy globalnego potopu

Kategorie: 

Źródło: Internet
Stopienie się lodu na Antarktydzie może skutkować nowym, globalnym potopem na Ziemi. Takiego zdania są naukowcy z Washington University, University of California i z NASA, którzy wzięli pod uwagę ostatnie 40 lat obserwacji.

 

Według ich teorii najpierw stopnieje pokrywa akwenu zwanego Morzem Amundsena, co wiązałoby się z uruchomieniem reakcji łańcuchowej prowadzącej do stopnienia innych lodowców na Antarktydzie i nie tylko.

 

Z wyliczeń wynika, że w ciągu kilku wieków doprowadzi to do tego, że poziom morza wzrośnie o około 3-4 m. Oznacza to, że znaczna część gruntów zostanie zalana. Naukowcy wskazują dodatkowo na fakt, że lodowce Antarktydy nie topią się z powodu gazów cieplarnianych jak chcieliby automatycznie uznać zwolennicy teorii globalnego ocieplenia, ale ze względu na inne czynniki naturalne.

 

Przede wszystkim mówimy o wzroście temperatury wody w głębi oceanu. Zdaniem uczonych, osławione globalne ocieplenie, które rzekomo jest spowodowane przez działalność człowieka, odgrywa pewną rolę, gdy akurat występuje, ale nie jest to rola decydująca, w ogólnym topnieniu lodowców.

 

Naukowcy rosyjscy twierdzą z kolei, że nie widać żadnych oznak dla rozwoju katastrofalnego scenariusza na Antarktydzie. Zwracają oni uwagę na fakt, że powierzchnia lodu morskiego wokół bieguna południowego, w ostatnich latach nie tylko ustabilizowała się, ale wręcz zwiększyła się, a masa lądolodu Antarktydy pozostaje właściwie na niezmienionym poziomie.

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nasa-przewiduje-nowy-potop-ziemi

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj