Największy chiński bezzałogowiec wojskowy Caihong 5 wykonał swój pierwszy lot

Kategorie: 

Źródło: Sina News
Chiny chcą rywalizować ze Stanami Zjednoczonymi w konstruowaniu zaawansowanych dronów wojskowych. Całkiem niedawno w prowincji Gansu odbył się pierwszy lot największego chińskiego drona Caihong 5 (Rainbow 5).

 

Maszyna wykonywała jedynie 20-minutowy lot, choć według doniesień medialnych potrafi ona przebywać w powietrzu nawet przez 30 godzin. Dron posiada rozpiętość skrzydeł 20 metrów a jego masa startowa wynosi ponad 3 tony. Jest to największy i najcięższy bezzałogowiec jaki wyprodukowano w Chinach a rozpiętością skrzydeł oraz wyglądem przypomina amerykańskiego drona MQ-9 Reaper.

Źródło: U.S. Customs and Border Protection

Nowa maszyna wyposażona jest w radar penetrujący ściany. Jak wyjaśnił Ou Zhongming z chińskiej Korporacji Nauk i Technologii Kosmicznych, terroryści często ukrywają się np. w budynkach. Dzięki tej technologii będzie można łatwo wykryć i zlokalizować podejrzanego. Bezzałogowiec może również wspierać i chronić inne drony korzystając z elektronicznych urządzeń o bojowym zastosowaniu.

Źródło: Sina News

Źródło: Sina.com

 

 

Źródło: http://www.scmp.com/news/china/diplomacy-defence/article/1853872/built-kill-china-unveils-its-most-powerful-military

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj