Nad Dubajem wykonano lot z plecakiem odrzutowym

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Plecaki odrzutowe to technologia o której większość z nas może sobie jedynie pomarzyć. Niektórzy jednak mają więcej szczęścia i mogą na własnej skórze doświadczyć takiego szaleństwa. Całkiem niedawno nad Dubajem (Zjednoczone Emiraty Arabskie) dwie osoby wykonały lot przy zastosowaniu tych plecaków.

 

Yves Rossy jest szwajcarskim pilotem a jednocześnie pierwszą osobą na świecie, która wykonała lot przy użyciu plecaka odrzutowego własnej konstrukcji. Mężczyzna wraz z Vincem Reffetem, skoczkiem spadochronowym, założyli ten wynalazek, wyskoczyli z helikoptera nad Dubajem i zaczęli latać po niebie swobodnie niczym ptak.

 

Twórca tego plecaka odrzutowego powiedział, że kontrolowanie lotu nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Średnia prędkość, jaką osiągali podczas lotu, wynosiła około 200 km/h, natomiast lecąc pionowo prędkość ta wzrastała nawet do 300 km/h. Obecny plecak Rossy'ego waży ponad 50 kilogramów i pozwala na 15-minutowy lot.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Tytus

tak zgadzam sie z 1 wpisem

tak zgadzam sie z 1 wpisem film oki wrazenia super,czemu skakali by leciec?latwiej i to duzo skoczyc nawet bez niczego sie leci Smile silniczki odzutowe to amerykanskie silniczki do modeli RC fajne ale drogie i to 4 sztuki na plecak,w plecaku/skrzydle 2 wycinki na nogi na dole i na gorze na spadochron,lot fajny ale ladowanie na spadochronie  napewno dlatego w filmiku tego nie ma.Start z ziemi chlonie najwiecej paliwa(zakladajac ze ciag silnikow jest odpowiednio dobrany by podolac).Ogolnie filmik jak i sprzet zapewne sponsoruje miasto,zapewniajac sobie reklame w orginalny sposob.Jednak mimo ziarna goryczy wrazen mozna panom pozazdoscic Smile

Skomentuj