Multimedialne programy edukacyjne, czyli nowoczesna nauka w szkołach i przedszkolach

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Młodzi ludzie nierzadko lepiej orientują się w zastosowaniu technologii użytkowej od nauczycieli. Uczniowie pierwszych klas mają ogromny potencjał, aby rozwinąć się poprzez uczestniczenie w zajęciach interaktywnych. Pozwalają one na modyfikację dotychczasowego systemu dydaktycznego i zwiększenia efektywności prowadzonych lekcji. Jakie funkcje ma aktywna tablica? Czy tablica interaktywna pozwala na realizację programu nauczania?

Nowoczesna edukacja

Obecnie światem rządzi nowoczesna technologia. Codzienne funkcjonowanie bez podstawowej znajomości obsługi komputera jest niemalże niemożliwe. Dzieci od pierwszych miesięcy życia są oswajane z technologią, która pozwala im na częste odbieranie wielu bodźców ze środowiska. Jednak eksperci są zdania, że w nowoczesnym oprogramowaniu należy upatrywać raczej szansy, aniżeli zagrożenia. Możliwości, jakie daje Internet, są nie do przecenienia w systemie edukacji. Zajęcia w przedszkolu lub szkole podstawowej mogą znacznie uatrakcyjnić multimedia i ich codzienne wykorzystanie. Rozwiązanie to powinno znaleźć się w każdej placówce dydaktycznej, aby wpłynąć na efektywność procesu kształcenia w XXI wieku. Oprogramowanie edukacyjne zostało stworzone z myślą o najmłodszych uczniach i jest dopasowane do wymogów edukacyjnych stawianych przez kuratorium. 

Nauka poprzez interakcję - edukacja zdalna

Programy multimedialne pozwalają na zainteresowanie uczniów realizowanym materiałem. Interaktywne programy edukacyjne są zatem szansą na uczynienie lekcji lub zajęć tematycznych dużo ciekawszymi. Korzystanie przez nauczyciela z multimediów rozbudza w uczniach entuzjazm, gdyż zmienia formułę prowadzonych zajęć. Dzieci mają dużo bodźców, które zachęcają je do wspólnej nauki. Połączenie efektów oddziałujących na wzrok oraz słuch pobudzą do słuchania i zachęci do wzięcia aktywnego udziału w prowadzonej lekcji. Oprócz tradycyjnej czytanki można odsłuchać materiał wideo lub obejrzeć animację na dany temat. Dzięki temu uczniowie szybciej zapamiętują, a w efekcie realizowane zagadnienia są dla nich prostsze i nie wymagają kilkukrotnego tłumaczenia w tradycyjny sposób. 

Dostarczane przez wydawnictwo SILCOM Multimedia multimedialne programy edukacyjne przenoszą szkołę lub przedszkole w XXI wiek. Dostarczają wrażeń i sprawiają, że nauczyciel może na wiele sposobów układać dany scenariusz lekcji. To zdecydowanie zwiększa efektywność i sprawia, że szkoła staje się nowoczesna. To również pewna forma odciążenia dla nauczyciela, który nie musi własnoręcznie przygotowywać materiałów na zajęcia. Decydując się na zakup wspomnianych programów, można skorzystać z dofinansowania z programu Aktywna Tablica.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika miki miki

A dlaczego na zdjęciu

A dlaczego na zdjęciu ilustracynym jacyś uwędzeni? W polskich szkołach należą naprawdę do rzadkości... Czy wy też wprowadzacie na siłę mlti - kulti od którego nawet Szwaby odchodzą....?

Skomentuj