Młody wynalazca z Rosji przekształcił klapek w myszkę komputerową dla niepełnosprawnych

Kategorie: 

Źródło: © Galina Sokolova

Wynalazki odmieniają nasz świat i ułatwiają życie. Czasem wystarczy połączyć dwa zupełnie odmienne od siebie przedmioty i powstanie coś nowego. W taki właśnie sposób powstała specjalna myszka komputerowa dla osób niepełnosprawnych.

 

Sergey Halyavin, student z rosyjskiego miasta Kuszwa, połączył klapek z myszką komputerową. Jego myszko-laczek posiada wszystkie niezbędne części, jakie powinno zawierać każde urządzenie wskazujące, tj. przewód USB, dwa przyciski i rolkę. Dodatkowo, obudowa tego urządzenia wyposażona jest w podświetlenie LED.

Sergey Halyavin - źródło: © Galina Sokolova

Nietypowe urządzenie rosyjskiego studenta powstało z myślą o osobach, które nie posiadają rąk. Jak sam twierdzi, jego kolega cierpi na zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i nie jest w stanie posługiwać się komputerem. Sergey Halyavin przetestował wynalazek na sobie i już po dwóch tygodniach mógł grać w gry komputerowe.

 

Student ma zamiar ulepszyć swój myszko-laczek - przyszła wersja urządzenie będzie bezprzewodowa. Trzeba przyznać, że jest to bardzo pomysłowy wynalazek.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj