Miliony ludzi wciąż korzysta z Windowsa XP

Kategorie: 

Windows XP

Nowe systemy operacyjne i powiązane z nimi różne bajery nie są w stanie przekonać milionów ludzi do porzucenia legendarnego Windowsa XP. Użytkownikom nie przeszkadza nawet to, że system ten od dwóch lat nie otrzymuje wsparcia od Microsoftu.

 

Windows XP pozostaje jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych. Statystyki NETMARKETSHARE wskazują, że zainstalowany jest on na niemal 11% stacji roboczych na świecie i zajmuje pod tym względem trzecie miejsce. Wyprzedzają go jedynie systemy Windows 7 (prawie 52%) i Windows 10 (ponad 14%). W Polsce jego popularność również jest dość wysoka - Windows XP, według portalu Gemius, w ostatnim tygodniu marca wykorzystywany był przez prawie 7,5% stacji roboczych.

 

Promowany na siłę Windows 10 posiada nieco więcej użytkowników niż XP, ale nie osiągnął zbyt wielkiego sukcesu ze względu na politykę stosowaną przez Microsofta. Posiadacze Windowsa 8.1 wiedzą co mam na myśli...

 

Z Windowsa XP korzystają nie tylko przeciętni, "zwykli" ludzie ale także pracownicy biurowi. Można go spotkać praktycznie wszędzie a wiele osób nie ma zamiaru z niego rezygnować. Obecnie dużą popularność posiada również system Windows 7, ale jak można powszechnie zauważyć - im wyższa cyferka, tym zadowolenie jest mniejsze.

 

 

Źródło: http://nt.interia.pl/news-windows-xp-ciagle-zywy,nId,2185361#pst108598327

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Bar

Ale zmuszają, pociągniji

Ale zmuszają, pociągniji aktualizacje do Java to zamuli na maksa a bez tego portale s. yt przestają działać. Nowy soft ma wyższe wymagania sprzętowe tak więc XP długo już nie pociągnie chyba że odpiety od sieci

Portret użytkownika Łuki

Na rynku nadal sprzedaje sie

Na rynku nadal sprzedaje sie laptopy z rdzeniami około 1,6ghz i 1G Ram  itp. Co na tym zainstalujesz, tylko XP. Ciekaw jestem dlaczego nadal od 8 lat w laptopach zamiast je rozwijać produkuje się dalej takie same niezbyt wydajne jednostki:
-chec zarobku na odzyskiwanych kościach
-chłodzenie jest łatwiejsze i tańsze
-ludzie nie potrzebują wyższej wydajności lub patrzą tylko na cenę
 
Takie notbooki i małe laptopy nie pociągną już windowsa 7. A na dodatek licencja na xp jest tańsza i cena końcowa także.
 
 
 
 

Skomentuj