Międzynarodowy pojedynek robotów zobaczymy 17 października!

Kategorie: 

Źródło: MegaBots/Facebook

Już za kilka dni będziemy mogli zobaczyć pierwszy w historii pojedynek wielkich załogowych robotów. Jednak ze smutkiem musimy dodać, że walka już się odbyła a my najwyraźniej będziemy mogli zobaczyć zmontowane nagranie.

 

Ciężkie załogowe maszyny zespołów z Japonii i Stanów Zjednoczonych miały wyjść na ring we wrześniu. W przeszłości data pojedynku była cały czas przekłada, więc podejrzewaliśmy, że również i tym razem wydarzenie zostało nieco przełożone. Jednak amerykański zespół, który jest właścicielem robota Eagle Prime powiadomił, że walka odbyła się i wkrótce będziemy mogli ją obejrzeć.

 

Dowiadujemy się, że pojedynek został zorganizowany w Japonii w opuszczonej stalowni. Amerykański Eagle Prime i japoński Kuratas walczyli bez udziału widowni. Całe zdarzenie było jednak nagrywane. Walka składała się z kilku rund a przerwy między nimi trwały po kilka dni. W tym czasie zespoły zajmowały się naprawą uszkodzeń. Drużyny musiały również stosować się do pewnych reguł. Jedna z nich zakazuje korzystania z narzędzi tnących metal. Inna zasada mówi, że zwycięzcą będzie ten, kto powali drugiego robota lub trwale go unieruchomi.

Nagranie dokumentujące przebieg walki zostanie zamieszczone na serwisie internetowym Twitch 17 października. Wkrótce przekonamy się, czy mamy do czynienia z narodzinami nowego sportu, czy też będzie to tylko zdarzenie jednorazowe.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj