Z matematycznego punktu widzenia czarne dziury nie mogą istnieć, twierdzi uczona

Kategorie: 

Źródło: NASA/JPL-Caltech
Istnienie czarnych dziur we Wszechświecie wydaje się czymś pewnym, tak jakby zostało to oficjalnie potwierdzone przez naukę. Jednak nie wszyscy zgadzają się z tym twierdzeniem a pewien naukowiec oświadczył właśnie, że czarne dziury "nie mogą istnieć, gdyż jest to absolutnie niemożliwe".

 

Profesor Laura Mersini-Houghton z University of North Carolina w Chapel Hill powiedziała, że czarne dziury nie mogą istnieć. Co więcej przeprowadziła badania i, jak twierdzi, posiada dowód matematyczny, który potwierdza jej zaskakującą dla wielu naukowców teorię.

 

Jej zdaniem gdy gwiazda umiera, uwalnia promieniowanie Hawkinga i wyrzuca z siebie masę z taką intensywnością iż nie jest w stanie zamienić się w czarną dziurę. Zanim mogłaby z niej powstać czarna dziura, gwiazda puchnie i eksploduje. Mersini-Houghton twierdzi również, że udało jej się pogodzić teorię względności Einsteina z mechaniką kwantową.

 

"Wciąż jestem zszokowana swoimi wynikami. Zajmuję się tym zagadnieniem od 50 lat" - powiedziała Laura Mersini-Houghton.

 

Naukowiec posiada dowód matematyczny, który ma popierać jej teorię. Nie wszyscy uczeni zgadzają się z jej twierdzeniami ale jej badania zapewne zostaną poddane odpowiedniej analizie. Jeśli teoria profesora Mersini-Houghton okaże się prawdziwa, może ona podważyć teorię Wielkiego Wybuchu, którą zdaje się dziś popierać wielu naukowców.

 

 

Źródło: http://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/naukowiec-twierdzi-ze-czarne-dziury-nie-istnieja-posiada-dowod

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj