"Maszyna Cudów" potrafi zamienić wodę w wino

Kategorie: 

Źródło: themiraclemachine.net
Jak głosi Ewangelia św. Jana, Jezus Chrystus przemienił wodę w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Jednak dzięki nowemu urządzeniu Miracle Machine, czyli Maszynie Cudów, każdy z nas będzie mógł dokonać takiego "cudu".

 

Miracle Machine została opracowana przez eksperta w dziedzinie wina Kena Boyera i przedsiębiorcy Phillipa Vine'a. Urządzenie potrafi wytworzyć wino w zaledwie trzy dni wykorzystując wodę, koncentrat z winogron, drożdże oraz specjalny proszek. Jego obsługa jest możliwa poprzez aplikację w telefonie komórkowym, która prowadzi użytkownika przez cały proces wytwarzania i pozwala wybrać rodzaj wina.

 

Twórcy nie wypowiedzieli się zbytnio na temat procesu fermentacji - stwierdzili jedynie, że urządzenie wykorzystuje w tym celu szereg czujników, przetworników, grzejników i pomp. Wiadomo jednak, że w najbliższej przyszłości Miracle Machine pojawi się na stronie internetowej Kickstarter, która pozwoli na zbiórkę pieniędzy w celu sfinansowania projektu.

 

Według obecnych szacunków, urządzenie będzie kosztować 499 dolarów. Opakowania składników o wartości dwóch dolarów będą w stanie wyprodukować wino, które smakiem ma dorównywać tym w cenie 20 dolarów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj