Masowa sprzedaż humanoidalnych robotów rozpocznie się jeszcze w tym roku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Firma Hanson Robotics zajmująca się rozwijaniem sztucznej inteligencji i robotyki, zamierza rozpocząć masową produkcję humanoidalnych maszyn. Pierwsze egzemplarze przeznaczone na sprzedaż mają trafić na "półki" w pierwszej połowie 2021 roku.

 

Posunięcie firmy, ma stanowić odpowiedź na coraz częstsze wypowiedzi medialne odnośnie tego, że branża robotyki będzie odgrywać coraz większą rolę podczas pandemii. Roboty Sophia i Hanson, mają rzekomo pomagać w opiece zdrowotnej podczas pandemii. Roboty mogą również pomagać klientom z branż takich jak handel detaliczny i linie lotnicze.

Technologia wykorzystana przy budowie robota Sophia jest reklamowana na całym świecie od jej zaprezentowania w 2016 roku. Robot brał udział w kilku wywiadach telewizyjnych, a w 2017 roku został uznany przez Organizację Narodów Zjednoczonych za pierwszego nieludzkiego „mistrza innowacji”. Królestwo Arabii Saudyjskiej nadało nawet Sofii obywatelstwo.

Hanson planuje sprzedać „tysiące” droidów, ale nie trudno oszacować konkretną liczbę nabywców. Firma planuje również wprowadzić w 2021 roku robota medycznego o nazwie Grace. Twórcy robota uważają, że pandemia może pomóc wzmocnić więź między ludźmi a maszynami. Warto jednak chyba przypomnieć, że jest to ten sam robot który w ramach żartów, twierdził że zniszczy ludzkość. Nie ma jednak chyba powodu do zmartwień. Zanim roboty osiagną wystarczający poziom rozwoju by okazało się, iż nie był to żart, minie jeszcze wiele dekad.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj