Mars One dokona kolejnych selekcji uczestników projektu

Kategorie: 

Źródło: Mars One
Holenderski projekt Mars One posiada obecnie 100 osób, które chcą wziąć udział w misji kosmicznej, mającej na celu skolonizowanie Czerwonej Planety. Uczestnicy zostaną poddani kolejnym testom a liczba kandydatów zostanie zredukowana do niewielkiej grupy 24 osób.

 

W ramach kolejnych eliminacji, Mars One podzieli wszystkich uczestników na mniejsze grupy, do których będzie przynależeć po kilkanaście osób. Testy potrwają 5 dni a twórcy tego projektu będą analizować jak potencjalni kolonizatorzy Czerwonej Planety pracują w grupach. W ten sposób planuje się zredukować całkowitą liczbę kandydatów do 40.

 

Kolejna faza eliminacyjna została określona jako "izolacja". Kandydaci zostaną odizolowani od świata zewnętrznego - przez okres 9 dni będą nieustannie przebywać razem w jednym pomieszczeniu. Pomysłodawcy projektu chcą sprawdzić jak wybrańcy będą reagować na ciągły kontakt ze sobą. Jest to test który łatwo zdać ale tylko z pozoru. Mars One chce uniknąć sytuacji, w której relacje pomiędzy przyszłymi kolonizatorami staną się problemem dla całej misji kosmicznej. Liczba kandydatów zostanie zmniejszona do 30.

 

Pozostali uczestnicy tego projektu będą musieli przejść przez specjalny wywiad aby ustalić, czy są oni psychicznie gotowi na długi lot w przestrzeni kosmicznej i utworzenie kolonii na Marsie. Muszą oni zdać sobie sprawę z tego, że nigdy już nie będą mogli powrócić na Ziemię a na Czerwonej Planecie będą zdani wyłącznie na siebie. Wywiad potrwa około 4 godziny i zredukuje całkowitą liczbę kandydatów do 24.

 

Inicjatorzy projektu kosmicznego zapowiadają, że we wrześniu 2016 roku odbędzie się kolejna runda eliminacyjna. Według początkowych planów, pierwsza grupa składająca się z 4 osób miała przybyć na Marsa w 2023 roku. Jednak cały projekt uległ pewnej modyfikacji a wszystkie zaplanowane wydarzenia zostały przesunięte do przodu o 4 lata.

 

Tak więc pierwszy satelita komunikacyjny wraz w marsjańskim lądownikiem zostanie wystrzelony w 2020 roku. Cztery lata później, zmodyfikowany statek kosmiczny SpaceX Dragon dostarczy na tę planetę 2500 kilogramów żywności. W 2027 roku pojawi się tam pierwsza grupa kolonizatorów a 8 lat później, w marsjańskiej kolonii będzie żyć 20 osób.

 

 

Źródło: http://www.mars-one.com/news/press-releases/mars-one-presents-more-details-on-next-astronaut-selection-rounds

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika as

Jak można skolonizować coś co

Jak można skolonizować coś co zostało skolonizowane tysiące lat temu? Żaden cywilny projekt nie dojdzie do skutku. To chyba oczywiste. Gdyby było inaczej ludzie już dawno oficjalnie lataliby na Księzyc i Marsa. Przez dwadzieścia lat zbudowano rakietową technologię, a obecnie przez 45 lat nie dokonano istotnego postępu?I jeszcze wycofano wahadłowce, już nawet nie kryjąc się z tym , że NASA to ściema dla mas i przykrywka dla co mniej ważnych zadań w kosmosie.Tymczasem oficjalnie badamy Plutona i odległe gwiazdy, a SETI transmituje mecze piłkarskie w kosmos. Taka jest nasza kosmiczna (nie) rzeczywistość.

Portret użytkownika Devil

Nie wierzę w ten cały projekt

Nie wierzę w ten cały projekt kolonizacji Marsa. Przecież dla nich liczy się tylko kasa. Zarobią fortunę na tym a kolonizatorzy zginą podczas lotu albo na Marsie. Istnieje jeszcze taka opcja, że będą wszystko nagrywać na jakiejś amerykańskiej pustyni Smile moim zdaniem to jest ściema.

Portret użytkownika Deus

Zawsze można nagrać to na

Zawsze można nagrać to na amerykańskiej pustyni, ale dajmy im szansę. Niech projekt dojdzie do skutku, a potem oceniajmy.
Osobiście nie wierzę, aby coś takiego dało się ot tak poprostu "nagrać" gdzieś w studio albo na pustyni. Zawsze znajdzie się ktoś kto to ujawni.

Skomentuj