Ludzkość czeka globalna katastrofa? Uczeni przestawili Zegar Zagłady na godzinę 23:57

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Według naukowców z zarządu Bulletin of the Atomic Scientists nieuchronnie zbliżamy się do wielkiej katastrofy. Symboliczny Zegar Zagłady został właśnie przestawiony o dwie minuty do przodu i wskazuje teraz godzinę 23:57. Pozostały jedynie "trzy minuty" do katastrofy.

 

Naukowcy już dwa razy w historii przestawiali Zegar Zagłady na godzinę 23:57. Było to w roku 1949, gdy Związek Radziecki przetestował pierwszą bombę jądrową oraz w 1984 roku ze względu na prowadzony wyścig zbrojeń. Tak więc symboliczny Zegar Zagłady po raz trzeci wskazuje 23:57 i tylko raz był bliżej północy - było to w 1953 roku a do globalnej katastrofy pozostały wtedy tylko "dwie minuty".

 

Zarząd Bulletin of the Atomic Scientists postanowił teraz przestawić wskazówki zegara o kolejne dwie minuty do przodu i wyjaśnił, że zmiany klimatyczne oraz broń jądrowa stwarzają dziś ogromne zagrożenie dla istnienia ludzkości. Co więcej, światowi liderzy nie potrafią ochronić nas wszystkich przez potencjalną, globalną katastrofą, której jednak wciąż można zapobiec.

 

Według naukowców, należy rozpocząć walkę z globalnym ociepleniem, zredukować wydatki na modernizację broni nuklearnej, zmniejszyć ilość strategicznych i taktycznych pocisków jądrowych, rozwiązać problem odpadów nuklearnych i powołać specjalne instytucje, które zbadają i rozwiążą problemy związane z niewłaściwym stosowaniem nowych technologii.

 

Jeśli świat zastosuje się do powyższych postulatów, ryzyko wystąpienia globalnej katastrofy znacznie się zmniejszy. Największym zagrożeniem dla ludzkości są wojny i prowadzenie agresywnej polityki. Przykładów jest wiele - Syria, Ukraina, Libia oraz Izrael z Palestyną. Już dziś można przewidywać, że w następnych latach pojawi się nowe zagrożenie - będzie to sztuczna inteligencja.

 

 

Źródło: http://thebulletin.org/three-minutes-and-counting7938

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj