Ludzie będą w przyszłości współżyć z robotami, twierdzi psycholog

Kategorie: 

Źródło: lateralaction.com
Podejrzewam że tylko najwięksi maniacy robotów zgodzą się z poniższą wypowiedzią i sami będą korzystać z zamieszczonych w niej porad. Helen Driscoll, psycholog z bytyjskiego Uniwersytetu Sunderland twierdzi, że za jakieś 50 lat ludzie będą żyli, kochali się a nawet współżyli z robotami (ale raczej nie będą mieli z nimi dzieci, chociaż kto wie?).

 

Systemy wirtualnej rzeczywistości dają ludziom nowe możliwości ale niektórzy zbyt długo przebywają w wirtualnym świecie, uzależniają się od niego i tracą realny kontakt z drugim człowiekiem. Można nawet powiedzieć, że taka osoba jest w pewien sposób oderwana od rzeczywistości. Ludzie tego typu nieraz popadają w depresję i inne choroby cywilizacyjne.

 

Według Helen Driscoll, robotyzacja i systemy wirtualnej rzeczywistości mają być dla takich ludzi światem alternatywnym, który będzie przez nich traktowany jako świat realny. Osoby osamotnione, które nie mają żadnego kontaktu z innymi ludźmi lub po prostu nie chcą go mieć, mogą w przyszłości skierować swoją uwagę na świat wirtualny.

 

Jednak brytyjska psycholog mówi o czymś znacznie więcej - ludzie będą mogli nie tylko rozmawiać z robotami/botami, ale także zawierać z nimi przyjaźń a nawet współżyć, niczym z drugim człowiekiem. Prawdopodobnie ostatnim krokiem byłoby zawarcie związku małżeńskiego między człowiekiem a robotem. Dziś wydaje się to zupełnie nierealne ale trzeba przyznać że czasy się zmieniają i to w zawrotnym tempie.

 

Jakiś czas temu w Japonii odbyła się dość nietypowa ceremonia - dwa roboty wzięły ze sobą ślub a całe wydarzenie zostało potraktowane bardzo poważnie. Jeśli w przyszłości ktoś będzie chciał poślubić robota, ślub zapewne odbędzie się właśnie w Japonii. Jednak mówiąc bardziej poważnie, zachęcanie ludzi do zawierania związków z robotami może być jednym z kolejnych narzędzi depopulacyjnych. Ludzie zabawiający się z maszynami mogą być również kolejną oznaką nadchodzącego upadku cywilizacji.

 

 

Źródło: http://www.sciencealert.com/a-psychologist-thinks-it-ll-be-normal-to-have-sex-with-robots-by-2070

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Devil

W sumie to dlaczego nie? Jak

W sumie to dlaczego nie? Jak facetowi znudzi się jego "dziewczyna", to sobie ją przeprogramuje, i na odwrót. Jest to jeden z niewielu plusów, reszta to raczej same minusy. Jeżeli natomiast mówimy o jakiejś fizyczności to jestem jak najbardziej przeciwny.

Portret użytkownika Technologiatokicha

Nie dajcie się zwariować, ta

Nie dajcie się zwariować, ta technologia to jest hujnia, ludzie sami na siebie kręcą bata, najprawdopodobniej się to skończy jak w jakimś filmie s-f z tym, że dramatycznym zakończeniem dla ludzi !

Portret użytkownika alien

Ludzie są nastawieni do

Ludzie są nastawieni do siebie wrogo.
Już teraz widać, że komputer jest bardziej interesujący innego człowieka, więc taki kierunek jest jak najbardziej w porządku.
Komputer, nie okradnie, nie zabije, nie będzie miał focha i zawsze będzie można wymienić go na nowszy i lepszy model.
Co więcej - narzeka się na przeludnienie, więc ten problem też zostanie rozwiązany.
Gwałtów będzie mniej...
Ja tu widzę same plusy !

Portret użytkownika John Moll

Byłeś blisko - ona wyciągała

Byłeś blisko - ona wyciągała wnioski z filmu "Her". Facet zakochał się w nowym zaawansowanym systemie operacyjnym na swoim komputerze. Poniżej trailer i opis z Wikipedii:

Theodore Twombly to ułożony, uduchowiony człowiek, który zarabia na życie pisząc wzruszające, osobiste listy dla innych ludzi. Załamany po zakończeniu długiego związku, staje się zaintrygowany nowym, zaawansowanym systemem operacyjnym, który zapowiadał posiadanie intuicyjnego podmiotu w sobie, indywidualnego dla każdego użytkownika. Po uruchomieniu systemu Theodore zachwyca się poznaniem "Samanthy" − jasnym, kobiecym głosem, który jest wnikliwy, wrażliwy i zaskakująco zabawny. Potrzeby i pragnienia głosu rosną, wraz z potrzebami Theodore'a, ich przyjaźń pogłębia się.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ona_(film_2013)

Portret użytkownika Deus

Film wart obejrzenia. Musze

Film wart obejrzenia. Musze poszukać w sieci... 
Jest więcej takich filmów o podobnej tematyce. Obejrzałem jeszcze:
1: SIMONE z Alem Pacino
2: Maszyna produkcja z 2013 r.
Generalnie przedstawiają one w bardzo refleksyjny sposób, kompleks Pigmaliona. Człowiek zakochuje się w swoim dziele jakim jest w SIMONE system komputerowy i robot w Maszynie. W tym ostatnim fajna muza LINK.

Skomentuj