Lockheed Martin zbuduje lądownik dla misji Mars One

Kategorie: 

Źródło: Mars One
Przygotowania do kolonizacji Marsa idą pełną parą. Bas Lansdorp poinformował właśnie, że amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin zajmie się budową marsjańskiego lądownika, który zostanie wykorzystany do przyszłej kolonizacji Czerwonej Planety.

 

Niedawno informowaliśmy o szczegółowych planach misji Mars One. Jak dotąd nie ma żadnych pomysłów dzięki którym można by ochronić przyszłych kolonizatorów przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym. Mimo to dochodzi do pierwszych postępów. Podczas gdy Lockheed Martin zajmie się opracowaniem koncepcji lądownika, brytyjska firma Surrey Satellite Technology będzie projektować aparat orbitalny. Początek misji będzie polegał na uruchomieniu szerokopasmowego systemu łączności z Marsem oraz określeniu żywotności niektórych technologii, które okażą się niezbędne dla wysłania tam ludzi.

 

Pojawiają się również informacje, że cały plan misji zostanie nieco przesunięty. Pierwsi kolonizatorzy pojawią się na Czerwonej Planecie w 2025 roku - dwa lata później niż początkowo szacowano. Natomiast kolejne grupy astronautów będą przybywać na tą planetę co dwa lata. Jako ciekawostkę warto dodać, że ponad 200 tysięcy osób z całego świata zgłosiło się już po bilet w jedną stronę. Co ciekawe, prawie 25% wszystkich kandydatów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, 10% z Indii, 6% z Chin, 5% z Brazylii, 4% z Wielkiej Brytanii, Kanady, Rosji i Meksyku. Wśród kandydatów do lotu znajdują się również Polacy.

 

 

Źródło: http://www.redorbit.com/news/space/1113025272/mars-one-gains-high-profile-support-mission-concept-study-121113/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj