Lockheed Martin rozpoczyna produkcję broni laserowej dla US Army

Kategorie: 

Źródło: Lockheed Martin
Stany Zjednoczone z pewnością długo czekały na ten moment - znany koncern zbrojeniowy Lockheed Martin ogłosił, że już w tym miesiącu zabierze się za produkcję broni laserowej nowej generacji. Działo to, znane głównie z filmów o tematyce sf, zostanie zamontowane na maszynie lądowej, należącej do amerykańskiej armii.

 

Laser światłowodowy ATHENA (Advanced Test High Energy Asset) był już testowany na początku tego roku. Urządzenie o mocy 30 kilowatów zdołało zniszczyć pojazd uszkadzając silnik oraz układ napędowy w ciągu kilku sekund. Już wtedy okazało się, że działo laserowe jest praktycznie gotowe do działań wojennych.

Źródło: Lockheed Martin

Jak twierdzi Lockheed Martin, ATHENA jest prosta w użyciu i może być operowana nawet przez jedną osobę. W zakładzie zlokalizowanym w Waszyngtonie powstanie działo o mocy 60 kilowatów, ale łącząc ze sobą moduły można łatwo zwiększyć moc nawet dwukrotnie. Zatem broń laserową można odpowiednio dostosować do danej misji.

 

Nowa technologia posiada podobno wiele zalet - wymienić należy między innymi bardzo dobry zasięg działania. W porównaniu do innych broni laserowych, ATHENA jest tańsza w produkcji, zużywa o 50% mniej energii i łatwo się schładza. Już w najbliższej przyszłości, siły lądowe Stanów Zjednoczonych będą mogły korzystać z nowej broni.

 

 

Źródło: http://www.lockheedmartin.com/us/news/press-releases/2015/october/151005-mst-lockheed-martin-takes-laser-to-higher-power.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ewelina Pajdak

Najlepsze jest to, że oni

Najlepsze jest to, że oni wszyscy zajebiście dążą do bezpieczeństwa obywateli pokoju na świecie czy jak oni to nazywają tak żeby pięknie brzmiało... A ciągle pracują nad nowymi wynalazkami.. Takich bezdomnych na przykład, rodziny wielodzietne albo samotnych rodziców to często nawet dla takich w dupach nie ma miejsca nie mówiąc o finansowaniu projektów poprawiających byt obywateli i pomocy socjalnej...

Skomentuj