Lekarze opisali pierwszą osobę, uzależnioną od Google Glass

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons
W przypadku każdej technologii często bywa tak, że łatwo można się od niej uzależnić a każde uzależnienie może być niebezpieczne dla człowieka i jego normalnego funkcjonowania. Nie inaczej jest z okularami Google Glass. Przypadek został opisany w czasopiśmie Addictive Behaviors.

 

Pierwszym przypadkiem takiego uzależnienia jest 31-letni serwisant US Navy, który przeszedł już przez odpowiednie leczenie, które pozwoliło nieco złagodzić jego objawy. Jednak w tym przypadku, pacjent nie uzależnił się od Google Glass z własnej woli - korzystał z urządzenia nawet 18 godzin dziennie w swojej pracy, aby zwiększyć swoją wydajność.

 

Lekarze opisali, że pacjent był bardzo nerwowy gdy nie nosił tych okularów. Miał również problem z mimowolnym ruchem prawej ręki, którą przykładał w okolice skroni i przyciskał palcem wskazującym. W ten właśnie sposób uruchamia się okulary Google Glass.

 

Ponadto, pacjent opowiedział o swoich dziwnych snach, w których obserwował świat przez obiektyw urządzenia. Terapia która potrwała niewiele ponad miesiąc, pozwoliła zmniejszyć jego nerwy, gdy nie korzystał z Google Glass, oraz zredukować mimowolne ruchy ręki, jednak tematyka jego snów pozostała bez zmian.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj