Lekarz, który chce dożyć 150 lat, wyjawia sekret na długowieczność

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Wielu z nas zapewne chciałoby żyć dłużej, zachowując jednocześnie zdrowie i urodę. Dr Alex Zhavoronkov, dyrektor brytyjskiej fundacji zajmującej się biogerontologią jest pewny że dożyje 150 lat. Naukowiec powiedział również w jaki sposób chce tego dokonać - co będzie robił a czego sobie odmówi.

 

Biogerontologia, jako szybko rozwijający się dział biologii, zajmuje się badaniami nad przyczynami starzenia biologicznego. Dr Zhavoronkov uważa, że dzięki dzisiejszej medycynie oczekiwana długość życia przeciętnego człowieka jest znacznie większa niż się powszechnie uważa. On sam jest przekonany iż dożyje 150 lat.

 

37-letni naukowiec przyznał, że codziennie bierze 100 różnych lekarstw i suplementów diety, regularnie ćwiczy, często chodzi na badania kontrolne, wykonuje badania krwi pod kątem biochemicznym oraz przyjmuje różne rodzaje szczepionek gdy tylko są dostępne. Oprócz tego, postanowił zrezygnować z małżeństwa, dzieci i dóbr materialnych. Mówiąc wprost, uczony chce poświęcić swoje życie na badaniach, które zapewnią mu i wielu innym ludziom długowieczność.

 

Dr Zhavoronkov trzyma się własnej listy zakazów i nakazów, które mają zapewnić mu długie życie. Jak wspominaliśmy, chce on zrezygnować z bycia ojcem oraz mężem. Uczony określił edukację i zdrowie jako najwyższy priorytet w swoim życiu. Jego zdaniem bardzo ważne jest to abyśmy unikali psychologicznego starzenia się - chodzi o nastawienie, że będziemy żyć jak najdłużej.

 

Kolejna sprawa to utrzymywanie więzi społecznej z młodszymi ludźmi, naukowcami oraz lekarzami, aktywny udział w badaniach nad długowiecznością, 7-godzinny sen w ciągu doby, unikanie nadwagi i chorób oraz regularne ćwiczenia (w tym yoga). Dr Zhavoronkov zaleca również regularne badania u lekarza i podstawowe badania genetyczne aby poznać własne predyspozycje i efekty zażywania różnych medykamentów, aktywny udział w tym co nas najbardziej interesuje - sprawić aby życie nie było dla nas nudne. Niestety tylko czas może pokazać, czy porady naukowca rzeczywiście przyczynią się do długiego życia.

 

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/science/science-news/11562492/Meet-the-doctor-who-is-convinced-he-will-live-to-150.html

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika green

Bzdury.moze zyc 200 lat ale

Bzdury.moze zyc 200 lat ale bez rodziny bedzie samotnym pustym czlowiekiem ktoremu w koncu odbije.moja babcia zyla 94lat jej maz 92 lata.roznica wieku miedzy nimi 10 lat.wszyscy zawsze a wiosce mowili ze w tym roku babcia odejdzie.odchodzili wsxyscy ona sie trzymala.majac 86 lat sama wyprowadzala krowe i doiła.slodzila pół szklanki cukru na szklanke herbaty.przezyla biede w mlodosci.spalenie rodzinnego domu.fakt.zawsze byla w ruchu.dopiero jak miala 92 lata musiala poruszac sie na wozku i lezec co bylo dla niej b.trudne do przyjecia.chciala zyc jak najdluzej. Jednak nie stosowala diet nie jadla witamin i nie szczepila sie az tak Jak ten lekarz mowi. Cere przemywala maslanka.maslo robila sama.kochala swoje wnuki. nie szalala z porzadkami w domu.byla normalna babcia ale i dama.ten lekarz to poprostu gosc wygodnicki ktory nie ma pojecia co jest w zyciu wazne.rodzina reszta sie nie liczy.w biedzie ci pomoze w starosci potrzyma za reke z dolka podniesie jesli jest oczywiscie w niej prawdziwa rodzinna milosc.reszta to mzonki.x79

Skomentuj