Laureat nagrody Nobla i zwolennik GMO zachęca do modyfikowania ludzkich genów

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Kwestia modyfikowania genów człowieka pozostaje trudnym tematem dla naukowców i społeczeństw. Stosowanie technik genetycznych na człowieku niesie ze sobą nie tylko korzyści, ale i zagrożenia których po prostu nie znamy. Jednak część uczonych wyraźnie zachęca do podjęcia debaty, wskazując że dzięki modyfikacji genetycznej moglibyśmy wyleczyć wielu nieuleczalnie chorych ludzi.

 

Sir Venki Ramakrishnan, laureat nagrody Nobla w 2009 z dziedziny chemii oraz zwolennik żywności GMO uważa, że powinniśmy na nowo przeanalizować jakie mogą być korzyści i niebezpieczeństwa związane z modyfikowaniem ludzkich genów oraz utworzyć grupę ludzi która ustali czy powinny być jakieś granice w stosowaniu technik genetycznych. Warto więc zadać pytanie kto będzie zasiadał w tej grupie i decydował co wolno, a czego nie wolno.

 

Modyfikowanie genów ludzkich faktycznie ma wielki potencjał jeśli chodzi o leczenie ciężkich chorób. Korzystając z odpowiednich narzędzi moglibyśmy wprowadzać zmiany w kodzie DNA w ludzkiej spermie czy w zarodkach i sprawić, że dziecko urodzi się zdrowe. Niestety nikt tak naprawdę nie wie jakie mogą być potencjalne efekty uboczne takich terapii, dlatego w wielu krajach modyfikowanie genów człowieka jest zakazane - przynajmniej na dzień dzisiejszy.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Hefajstos

Nie dziwie sie ze ze strony

Nie dziwie sie ze ze strony lepiej rozwinietych cywilizacji ciazy na nas kwarantanna. Jestesmy na etapie eksperymentowania z genami. To niebezpieczne. Z dzisiejszych czasow patrzymy na sredniowiecze i machamy glowa ze zdziwienia poniewaz postepowali blacho. Jednak swiat nadal potrzebuje przemian a za 650 lat na przyklad kiedy to bedziemy patrzec na swiat dzisiejszy nadal bedziemy kiwac glowa poniewaz rowniez dzisiaj bladzimy.      
 
Przed nami krok z homosapiens do homo galakticus czyli istoty juz nie myslacej tylko swiadomej pochodzenia kosmicznego. 

Portret użytkownika columbo5

To niech sobie przeszczepi

To niech sobie przeszczepi mózg do maszyny najpierw.

Jak skór**syn ma nierówno pod sufitem to się go zamyka a nie pozwala gebelsowi na rzeź niewiniątek.

Przestaje mi się brytania podobać - przestaje.

Lloyds oferuje już konto bankowe zwane "islam" - zgodnie z szariatem.

Muzułmanie, eksperymenty na zarodkach i co jeszcze? 

Czyżby mieli zbyt długą linię brzegową?

Skomentuj