Krowy oglądają łąki w VR aby zwiększyć ilość i jakość ich mleka

Kategorie: 

Źródło: Zekeriya Karadavut/AA

Turecki rolnik kupił swoim krowom zestawy VR, aby mogły produkowały więcej mleka i były spokojniejsze. Olbrzymia stodoła pełna krów ze słuchawkami przypiętymi do futrzastych pysków prezentuje się dość dystopijnie, ale zgodnie z doniesieniami serwisu informacyjnego Anadolu Ajansi, nowatorskie rozwiązanie rzeczywiście zwiększyło zyski rolnika.

Zgodnie z koncepcją gospodarza, krowy produkują więcej mleka, ponieważ gogle VR sprawiają, że ​​zwierząta odnoszą wrażenie jak gdyby znalazły się na pięknym, zielonym pastwisku. Zwierzęta, zostały więc umieszczone w czymś na kształt krowiego matrixa.

„Jako producenci zaczęliśmy szukać alternatywnego rozwiązania na wzrost cen paszy i siana. Krowy w Rosji są wyposażone w okulary do wirtualnej rzeczywistości. Zdecydowaliśmy się wypróbować to we własnym biznesie. Wypróbowaliśmy okulary do wirtualnej rzeczywistości na dwójce z naszych zwierząt w pierwszej kolejności. Śledziliśmy je przez około 10 dni. Zaobserwowaliśmy wzrost zarówno jakości, jak i ilości mleka."

İzzet Koçak, właściciel hodowli, odnosił się do eksperymentu grupy weterynarzy w Rosji, którzy zakrywali oczy zwierząt urządzeniami VR. Rolnik dowiedział się o tym rozwiązaniu przypadkiem przeglądając media społecznościowe. Mężczyzna jest mocno zadowolony z rezultatów eksperymentu i planuje zaopatrzyć w takie zestawy wszystkie swoje zwierzęta.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj