Korea Południowa uruchomiła komercyjną sieć 5G

Kategorie: 

Źródło: Internet

W Korei Południowej już zaczęła działać superszybka sieć 5G. Podczas gdy Europa i Ameryka Północna dopiero przygotowują się do wprowadzenia nowego standardu telefonii komórkowej, w Azji już funkcjonuje następca sieci 4G, a w Chinach nieoficjalnie przystąpiono do prac nad siecią 6G.

 

1 grudnia, trzej lokalni operatorzy: SK Telecom, LG Ulus i KT uruchomili komercyjną sieć 5G w wielkich miastach, w tym w Seulu, stolicy Korei Południowej. Na dzień dzisiejszy, sieć jest dostępna tylko dla klientów korporacyjnych.

 

Operatorzy chcą jak najszybciej rozbudować swoją infrastrukturę 5G, aby nowy standard był dostępny w całej Korei Południowej. Mieszkańcy chwilowo nie mogą korzystać z nowej sieci, ponieważ na rynku nie ma jeszcze urządzeń obsługujących nową technologię.

 

Obecny stan rzeczy już wkrótce ulegnie zmianie. Na wiosnę 2019 roku, korporacje takie jak Huawei, LG i Samsung wprowadzą nowe smartfony, które będą obsługiwać sieć 5G. W tym samym czasie, nowa sieć stanie się dostępna dla mieszkańców Korei Południowej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj