Korea Południowa rozmieszcza roboty na granicy z Koreą Północną

Kategorie: 

Źródło: Samsung
Firma Samsung zazwyczaj kojarzy się nam z marką telewizorów czy telefonów komórkowych. Jednak tym razem, korporacja opracowała roboty bojowe, które będą pilnować tzw. Koreańską Strefę Zdemilitaryzowaną.

 

Specjalna granica między Koreą Północną a Południową została utworzona po to, aby między stronami nie doszło do żadnych prowokacji, co mogłoby wznowić konflikt zbrojny. Strefa ta posiada szerokość 4 kilometrów i rozciąga się aż na 238 km. W Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej znajduje się największe na świecie pole minowe a armia po obu stronach pilnuje swojej granicy.

 

Południowokoreański Samsung stworzył specjalną maszynę SGR-1 do pilnowania granicy. Robot jest wyposażony w karabin maszynowy 5.5 mm i wyrzutnię granatów ale tylko człowiek może decydować o tym, czy należy przeprowadzić ostrzał. Dodatkowo, SGR-1 posiada czujnik ciepła i ruchu, dzięki czemu jest w stanie zidentyfikować potencjalny cel w odległości ponad 3 kilometrów.

 

Maszyna prowadzi obserwację automatycznie a gdy wykryje intruza, natychmiast powiadomi centrum dowodzenia. Wtedy wojskowi mogą podjąć decyzję, czy należy dokonać ostrzału. Twórcy uważają, że robot ten pozwoli zapobiec ewentualnej wojnie, ponieważ posiada charakter wyłącznie defensywny.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj