Konwój autonomicznych ciężarówek wojskowych przejedzie przez amerykańską autostradę

Kategorie: 

Źródło: U.S. Army
Wygląda na to że w przyszłości dosłownie wszystko zostanie zautomatyzowane a pojazdy zarówno cywilne jak i wojskowe, lądowe oraz powietrzne, staną się autonomiczne. Amerykańska armia przygotowuje się właśnie do testów, w ramach których samojeżdżące ciężarówki wojskowe będą poruszać się po autostradzie.

 

Konwój składający się z pięciu autonomicznych pojazdów będzie przemieszczać się po jednej z autostrad w stanie Michigan. Co ciekawe, podczas eksperymentu jezdnia będzie otwarta dla ruchu innych samochodów. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostaną nadajniki radiowe aby samojeżdżące pojazdy podawały informacje między innymi o prędkości i zachowanym dystansie między ciężarówkami. Jednak w każdej maszynie będzie znajdowała się osoba, która w razie konieczności natychmiast przejmie kontrolę nad konwojem i zatrzyma go.

Źródło: U.S. Army

Testy rozpoczną się pod koniec czerwca i po raz pierwszy odbędą się na autostradzie. Technologia ta będzie w przyszłości wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych oraz na terenach w których toczy się wojna. Po zamontowaniu zautomatyzowanych wież strzelniczych taki konwój stanie się nie tyle bezpieczny, co zabójczy.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj