Kiedy odbędzie się pierwsza w historii walka mechów?

Kategorie: 

Amerykański robot Megabot Mark 2 - źródło: Kadr z Youtube

W 2015 roku szumnie zapowiadano pierwszą w historii walkę wielkich robotów. Starcie między amerykańskim Megabot Mark 2 a japońskim Kuratas miało odbyć się w 2016 roku. Tymczasem mamy już kolejny rok i temat został tak jakby zamieciony pod dywan. Oficjalnie wiemy jednak, że przygotowania do tego nietypowego pojedynku wciąż trwają.

 

W lipcu poprzedniego roku, magazyn New Equipment Digest dowiedział się od amerykańskiego zespołu, który pracuje nad ulepszeniem swojego mecha Megabota Mark 2, że pojedynek odbędzie się, lecz został opóźniony. Drużyna oznajmiła, że nie może podać szczegółów dopóki wszystko nie zostanie ustalone z właścicielem japońskiego mecha. Kogoro Kurata przyjął wyzwanie, lecz dokładna data tego pojedynku nie została podana do wiadomości.

 

Wiadomo jednak na czym będzie polegała walka wielkich robotów. Użytkownicy będą obsługiwali wielotonowe maszyny, przebywając w ich wnętrzu. Zwycięstwo odniesie ten, który zniszczy robota przeciwnika jako pierwszy ale w taki sposób, aby nie wyrządzić krzywdy znajdującemu się w jego wnętrzu człowiekowi.

Minęły miesiące i nadal nie wiemy kiedy i gdzie odbędzie się pojedynek. Brakuje również jakichkolwiek informacji ze strony samego Kogoro Kurata, który powinien ulepszać swojego mecha, jeśli ma zamiar wziąć udział w pojedynku. Powinien, gdyż amerykański zespół pracuje nad nową wersją Megabota Mark 2.

 

Już od kilku miesięcy pojawiają się kilkuminutowe filmiki, pokazujące przygotowania do nadchodzącego starcia. Warto zobaczyć jak zespół umieszcza manekina w tej gigantycznej maszynie aby sprawdzić jej wytrzymałość, albo testuje nowe rodzaje broni na wykonanej przez nich makiecie robota Kuratas. Skorzystano między innymi z wielkiej piły mechanicznej, ścinacza do drzew oraz wiertła. Na najnowszym nagraniu, amerykański mech wykazuje się siłą, podnosząc samochód i zrzucając go na ziemię. 

 

Natomiast jeśli chodzi o japońskiego Kuratasa, musimy nacieszyć się jedynym nagraniem, które powstało lata temu ale wystarczająco pokazuje jego możliwości. Pozostaje więc czekać aż strony uzgodnią dzień i miejsce, gdzie odbędzie się pierwszy w historii pojedynek mechów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj