Na Kickstarterze można kupić mobilne, tanie turbiny wiatrowe

Kategorie: 

Źródło: Kickstarter
Firma Janulus ledwo rozpoczęła kampanię na stronie crowdfundingowej Kickstarter a już zdołała sfinansować swój wyjątkowy projekt. Twórcy oferują nam nowoczesne turbiny wiatrowe Trinity, które w zależności od rozmiaru możemy zabrać ze sobą w każdą podróż lub wykorzystać do zasilania domu.

 

W ofercie można znaleźć 4 rodzaje turbin wiatrowych - 50, 400, 1000 i 2500 watową. W przypadku tej pierwszej można powiedzieć, że jest ona prawdziwie mobilna ponieważ jest niewielkich rozmiarów, waży tylko 650 gramów i jest bardzo łatwa w montażu oraz transporcie. Natomiast największe urządzenie waży już 19 kilogramów ale to i tak bardzo niewiele w porównaniu do tradycyjnych turbin wiatrowych na rynku, których masa jest nawet kilkanaście razy większa.

Co ważne, urządzenia zawierają już wszystko co potrzebne do prawidłowego funkcjonowania - łącznie z bateriami litowo-jonowymi. Każda z turbin posiada akumulator, którego pojemność jest zależna od modelu. Poczynając od najmniejszego do największego, są to odpowiednio 7.500, 30.000, 100.000 i 300.000 mAh. Turbiny gromadzą energię elektryczną i produkują ją nawet przy wietrze wiejącym z prędkością 7 km/h.

Urządzenia Trinity można obsługiwać przy pomocy odpowiedniej aplikacji na smartfonie, skąd dowiemy się również o ilości energii w akumulatorze oraz poznamy dane historyczne. Aby zasilać nimi mieszkanie, wystarczy podłączyć je do kontaktu. W zestawie otrzymamy odczepianą wtyczkę USB a trzy największe modele wyposażone są dodatkowo we wtyczkę do gniazda 110/220 V. Turbiny są odporne na wodę i różne warunki pogodowe. Twórcy zapewniają na każde urządzenie 2 lata gwarancji.

 

W Stanach Zjednoczonych zakup i instalacja turbiny wiatrowej, zdolnej do zasilenia całego mieszkania, kosztuje od 30 tysięcy do nawet 70 tysięcy dolarów. Wszystko zależy od wielkości turbiny i usługi związanej z instalacją. W Wielkiej Brytanii turbina wiatrowa o mocy 2500 W kosztuje od 10 tysięcy do 20 tysięcy funtów. Tymczasem firma Janulus oferuje niezwykle niską cenę.

 

Pierwsze zestawy Trinity 50 zostały sprzedane za 369 dolarów (teraz ich cena wzrosła do 399 $). Trinity 400 są w cenie tysiąca dolarów, Trinity 1000 kosztują 2,800 dolarów a największy model, Trinity 2500 - 5,599 dolarów. Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem a w ciągu dwóch dni uzbierał około 75 tysięcy dolarów. Turbiny wiatrowe będą dostarczane do klientów z całego świata od kwietnia przyszłego roku.

 

 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/janulus/trinity-portable-wind-turbine-power-station/description

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj