Kickstarter: urządzenie monitorujące sen zgromadziło milion dolarów w ciągu kilku dni!

Kategorie: 

Źródło: Kickstarter
Na Kickstarterze pojawiło się specjalne urządzenie, które monitoruje jakość naszego snu a gdy jest ona dość niska i jesteśmy niewyspani, poinformuje nas co przeszkadzało nam w środku nocy. Opracowany wynalazek w niewiarygodnie szybkim tempie osiągnął swój cel (100 tysięcy dolarów) i stał się bardzo popularny.

 

Urządzenie w kształcie kuli należy jedynie położyć na stoliku nocnym a mały, okrągły klips przypiąć do naszej poduszki. "Sense" monitoruje między innymi temperaturę, wilgotność powietrza, poziom hałasu i ilość światła w naszym pokoju oraz powiadomi nas jak dobrze spaliśmy, wykrywając i analizując każdy ruch w naszym łóżku. Po każdej nocy, otrzymamy na naszą aplikację na telefonie komórkowym wszystkie informacje dotyczące naszego snu i system wyliczy jakość naszego snu.

 

Dzięki temu urządzeniu, będziemy mogli się dowiedzieć czy dobrze sypiamy a jeśli tak nie jest, to dowiemy się co nam w nocy przeszkadza i co należy zmienić, aby osiągnąć wynik 100%. "Sense" zostało opracowane przez brytyjczyka, Jamesa Prouda, który powiedział, że przez część naszego życia śpimy a reszta naszego czasu jest zależna właśnie od tego, jak spaliśmy w nocy.

 

Wynalazek można zakupić na Kickstarterze za cenę 99 dolarów. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż poparło go już ponad 10 tysięcy osób i uzbierano już w sumie grubo ponad milion dolarów. Wymagana suma dla tego projektu wynosi 100 tysięcy dolarów a równy milion udało się zdobyć w ciągu czterech dni.

 

 

Więcej na:

http://hello.is/

https://www.kickstarter.com/projects/hello/sense-know-more-sleep-better

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj