Kanada zaprezentowała inteligentną broń nowej generacji

Kategorie: 

Foto: Jocelyn Tessier, Defense Research and Development Canada (DRDC)
Kanada od 2009 roku pracuje nad nowym inteligentnym karabinem, który w przyszłości trafi w ręce żołnierzy tamtejszych sił zbrojnych. Wojskowi powiadomili niedawno jak będzie wyglądać i czym będzie się cechować broń nowej generacji.

 

Futurystyczny karabin o którym mowa powstaje dzięki współpracy kanadyjskiej instytucji rządowej Defense Research and Development Canada (DRDC) oraz przedsiębiorstwa Colt Canada Corporation. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy kanadyjska armia otrzyma nową broń ale zapewne nie będzie to w najbliższej przyszłości.

 

Karabin ma zapewniać dużą moc a jednocześnie jest lekki. Ostateczna wersja tej broni powinna ważyć mniej niż karabin Colt Canada C7 wyposażony w wyrzutnię granatów M203. Zachowanie niewielkiej masy broni było bardzo trudne, dlatego też uczeni badali możliwość zastosowania zaawansowanych, lżejszych materiałów.

Foto: Jocelyn Tessier/DRDC

Specjaliści pracują również nad tym, aby broń była wyposażona w technologię, która umożliwi jej automatyczne wyszukiwanie celu i pomoże w jego namierzaniu. Dzięki dodatkowym sensorom, ta zaawansowana broń będzie mogła wymieniać się danymi na temat położenia wroga z innymi żołnierzami oraz bazą.

Foto: Jocelyn Tessier/DRDC

Karabin może korzystać z amunicji teleskopowej, można do niej przymocować wyrzutnię granatów kalibru 40 mm lub strzelbę kalibru 12-gauge oraz dodatkowe inteligentne akcesoria, które łączą się z siecią dowodzenia i kontroli. Nowa broń przyszłości powstaje w ramach projektu Soldier Integrated Precision Effects Systems (SIPES).

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj