Japonia przyjęła wyzwanie - w przyszłym roku może odbyć się pierwsze w historii starcie robotów

Kategorie: 

Japoński robot Kuratas - źródło: Kadr z Youtube
Założyciel oraz prezes japońskiej firmy Suidobashi Heavy Industry, Kogoro Kurata, dał jednoznaczną odpowiedź amerykańskiemu zespołowi, który wyzwał go na pierwszą w historii walkę robotów. Jedyne co pozostało to ustalenie szczegółów takiego pojedynku.

 

Kogoro Kurata udostępnił w sieci nagranie, na którym odpowiedział krótko: "Tak, będę walczył." Jest on oczywiście pewny zwycięstwa, ponieważ "gigantyczne roboty należą do japońskiej kultury", więc Japonia nie może tego przegrać. Kurata uważa jednak, że roboty wyposażone w broń to dzieło typowo amerykańskie - walka powinna odbyć się na pięści.

 

Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z nową odmianą sportu a kampania jest zapewne koordynowana przez media. Mimo tego, wiele osób chętnie zobaczyłoby walkę wielkich robotów. Pojedynek między amerykańskim Megabot Mark 2 a japońskim Kuratas może odbyć się w przyszłym roku. Wydarzenie to zapewne będzie bardzo emocjonujące ale najpierw trzeba ustalić gdzie i kiedy dojdzie do walki oraz jakie będą panowały zasady.

Amerykański robot Megabot Mark 2 - źródło: Kadr z Youtube

Japoński robot Kuratas - źródło: Amazon

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj