Japonia dokonała przełomu w bezprzewodowym przesyłaniu energii

Kategorie: 

Projekt "kosmicznych" paneli słonecznych, nad którymi pracuje USA - źródło: John C. Mankins/U.S. Navy
Japońscy uczeni dokonali przełomu w bezprzewodowym przekazywaniu energii. Umieszczanie elektrowni słonecznych w przestrzeni kosmicznej może stać się w przyszłości możliwe a nowa technologia pozwoli przekazywać energię na Ziemię.

 

Przełomu dokonali naukowcy z japońskiej agencji kosmicznej JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency), którzy za pomocą mikofal przesyłali 1.8 kW energii do odbiornika znajdującego się w odległości 55 metrów. Co prawda nie jest to duży dystans ale agencja jest przekonana, że dalsze prace pozwolą w przyszłości znieść wszelkie granice.

 

Jak wcześniej wspominaliśmy, dzięki tej technologii panele słoneczne umieszczone w przestrzeni kosmicznej mogłyby przesyłać energię prosto na Ziemię. Agencja JAXA ma nadzieję na opracowanie satelity wyposażonego w panele fotowoltaiczne, którego można byłoby umieścić około 36 tysięcy kilometrów nad Ziemią a energia byłaby przesyłana do odbiorników umieszczonych na powierzchni planety właśnie za pomocą mikrofali.

 

 

Źródło: http://phys.org/news/2015-03-japan-space-scientists-wireless-energy.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika kupolit

zakladajac ze mikrofale

zakladajac ze mikrofale docieraly by w wiazce do ziemi to co by sie stalo jezeli taka wiazka z jakiegos powodu zboczyla by z kursu i nakierowala sie na jakas metropolie? byl by efekt jajka w mikrofalowce powilony o miliony X ?

Portret użytkownika snop

  Nok Widzisz już jest gorzej

  Nok Widzisz już jest gorzej niż myślisz jeśli chodzi o występowanie mikrofal i świadome wprowadzanie na ogromną skalę - wystarczy GSM, WIFI. Dionizy Pietroń dużo wie na ten temat. Poza tym przesyłanie energii z orbity, to grzeczny wobec wielkich ciemiężców pomysł na kontynuację zniewolenia i monopolu. Nie jestem zwolennikiem pierdół pod tytułem energooszczędna żarówka, tylko tania i wolna energia. Piorą nam mózgi jakimiś śmieciami o CO2 i jeszcze okradają legalnie z pieniędzy, za rzekomo powiązane ocieplenie klimatu i działalności człowieka. Ten system musi umrzeć.

Portret użytkownika Nok

Przecież to bzdura chociażby

Przecież to bzdura chociażby ze względu na to że bedzie ingerencja w jonosferę czego dowodem może być HARP, a to się rowna ingerencja w klimat. Druga sprawa to to że w takiej mikrofalowce nikt żywy dlugo nie wytrzyma. Trzeba powiedzieć jasno że jest rozijana koncepcja broni umieszczonej na orbicie. Pomysł jest znany od dawna z filmu z Jamesem Bondem tylko że w filmie użyto wielkiego zdalnie naprowadzanego zwierciadła.

Skomentuj