Jak działają płatności SMS?

Kategorie: 

Źródło:

Komunikowanie się przy użyciu usługi SMS to bardzo popularna forma podtrzymywania kontaktu. Jednak SMSy służą nie tylko do pozostawania w kontakcie, dzięki nim możemy także dokonywać płatności.

Jak działają płatności SMS?

Płatności bezgotówkowe to stale rozwijająca się i zyskująca popularność dziedzina. Jedną z nich są płatności SMS. Ta forma płatności jest nie tylko bardzo prosta, ale również wygodna i komfortowa. Wystarczy, że pod wskazany przez usługodawcę numer wyślemy płatnego SMSa ze specjalnym kodem. W ten sposób uzyskujemy szybki dostęp do pożądanej przez nas usługi.

Ta forma realizacji transakcji jest dziecinnie prosta. Aby dokonać płatności SMS wystarczy mieć pod ręką telefon z dostępem do sieci GSM. Wystarczy na ekranie komputera lub innego urządzenia wybrać odpowiednią dla nas formę płatności. W oknie przeglądarki pojawi się specjalny kod który należy wysłać pod podany wcześniej numer. W przypadku telefonów na kartę – kwota zostanie potrącona z rachunku. Natomiast telefony na abonament zostaną obciążone kwotą przy najbliższym rozliczeniu.

Należy podkreślić, że ten rodzaj płatności dostępny jest tylko w przypadku transakcji internetowych. SMSem nie zapłacimy za zakupy w sklepie czy paliwo na stacji benzynowej.

Co kupimy dzięki płatności SMS?

Płatności SMS nie mogą niestety zastępować wszystkich transakcji. Najczęściej tę formę płatności można spotkać na różnego rodzaju platformach ogłoszeniowych. Dodanie i dodatkowe wyróżnienie ogłoszenia jest możliwe właśnie poprzez usługę płatności SMS. Co jeszcze możemy kupić przez SMSy? Do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych ofert zaliczamy:

·         gry online (dodatkowe ulepszenia),

·         serwisy VOD,

·         gazety i książki w formie elektronicznej,

·         udział w konkursach internetowych i telewizyjnych,

·         konta Premium na portalach randkowych.

Wady i zalety płatności SMS

Bez wątpienie do zalet płatności SMS możemy zaliczyć:

·         wygodę i szybkość - wystarczy mieć pod ręką telefon i postępować zgodnie z wytycznymi, tj. wysłać specjalny kod pod podany numer,

·         ta forma płatności umożliwia również wykorzystanie zalegających lub tracących ważność środków na koncie. Dzięki usłudze płatności SMS możemy spieniężyć wirtualne pieniądze zalegające na koncie,

·         zachowanie anonimowości. Dzięki określonym z góry zasadom płatności, nie musimy podawać swoich danych ani logować się do swojego banku – wystarczy wysłanie SMSa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj