Jak dobrać router do Twojej firmy?

Kategorie: 

Źródło: www.freepik.com

Jeżeli prowadzisz biznes i chcesz uzyskać zadowalające parametry pracy podczas korzystania z Internetu, musisz zadbać o dobranie odpowiedniego rodzaju routera. W przeciwieństwie do domowego sprzętu, ten firmowy powinien cechować się najlepszymi parametrami i być dostosowany do specyfiki pracy. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się jaki sprzęt będzie najlepszy dla Twojej działalności.

Routery, a standardy sieci Wi-Fi

Podczas wyboru routera do biura powinieneś wziąć pod uwagę parę podstawowych parametrów. Jednym z nich jest standard sieci bezprzewodowej. Im ten jest nowszy, tym szybciej działa połączenie i lepsza jest jego jakość. Używanymi współcześnie wersjami są 802.11n oraz 802.11ac (z czego standard ac zapewnia korzystniejsze parametry). Jeżeli zależy Ci na jeszcze nowocześniejszej technologii, to powinieneś poszukać routerów ze standardem ax. 

 

Jeżeli prowadzisz większą firmę, koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w routery, które umożliwiają jednoczesną transmisję na dwóch pasmach. Jedno z nich wynosi 2,4 GHz, a drugie 5 GHz. Routery obsługujące pasma 5 GHz posiadają lepszy zasięg i przepustowość, dlatego idealnie nadają się do miejsc, gdzie dużo osób naraz korzysta z sieci. Umożliwiają również rozdzielenie pasm na różne działy w firmie, dzięki czemu jedno z nich nie będzie przesadnie obciążone. 

Routery do biura z większą przepustowością

Jeżeli spodziewasz się, że w Twojej firmie obciążenie sieci będzie duże, powinieneś zainwestować w sprzęt, który sobie z nim poradzi. Warto też w tej kwestii myśleć przyszłościowo i od razu zakupić urządzenie ponad aktualne potrzeby. Standardowe routery do biura mają przepustowość ograniczoną do 100 Mb/s lub nawet mniej, co w wielu przypadkach może okazać się wartością niewystarczającą. Poskutkuje to zatorami w pracy i znaczącym obniżeniem jej komfortu. By temu zapobiec, musisz zwrócić uwagę na przepustowość portów WAN, które są odpowiedzialne za połączenie z zewnętrzną siecią. W najlepszych modelach routerów do biura można uzyskać parametry wynoszące nawet do 1000 Mb/s! 

Routery 4G/LTE 

Dobór sprzętu zależy także od Twojego dostawcy internetowego. Jeżeli jest nim któryś z operatorów komórkowych, to odpowiednim wyborem dla Ciebie będą routery 4G/LTE. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga podłączenia kablowego do sieci. Do uzyskania połączenia wystarczy karta sim, podobnie jak w smartfonach. Jeżeli interesują Cię routery 4G/LTE oraz inny sprzęt sieciowy do biura i chcesz dowiedzieć się na ich temat więcej, odwiedź sklep Esus-it.pl! Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj