Izraelska firma skonstruowała urządzenie, które przygotowuje posiłki w ciągu 30 sekund

Kategorie: 

Źródło: www.geniethefreshway.com
W dzisiejszym zabieganym świecie niektórzy ludzie nie mają nawet czasu aby na spokojnie przygotować sobie normalny obiad, dlatego często decydują się pójść do baru szybkiej obsługi. Izraelska firma najwyraźniej wzięła to pod uwagę i opracowała urządzenie przypominające replikator, które przygotuje danie w ciągu 30 sekund.

 

Genie, bo tak nazywa się wspomniany wynalazek, można zamówić wraz z pojemnikami, które zawierają specjalne proszki. Urządzenie przypomina drukarkę 3D, która produkuje jedzenie - również w tym przypadku potrzebny jest odpowiedni "tusz". Genie tworzy różne posiłki z proszków, które składają się z takich składników jak suszone owoce i warzywa.

 

Użytkownik może wybrać rodzaj żywności jaki chciałby przygotować za pomocą aplikacji w telefonie. Następnie uruchamia tę maszynę, która przygotowuje posiłek w 30 sekund. Współtwórca urządzenia, Doron Marco przyznał, że inspiracją dla nich był replikator ze słynnego filmu "Star Trek". Być może Genie zostanie kiedyś wysłane do astronautów na Międzynarodową Stację Komiczną.

 

 

Źródło: http://www.geniethefreshway.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj