Izrael oficjalnie powiadomił o istnieniu zabójczych czołgów Pereh, których używał od ponad 30 lat

Kategorie: 

Izraelski czołg Pereh - źródło: Sky News
Izraelskie siły zbrojne posiadają na swoim wyposażeniu maszyny, których istnienie było ściśle tajne - przynajmniej do teraz. Dopiero po 30 latach informacja na ich temat, oczywiście za pozwoleniem Sił Obronnych Izraela (IDF), dotarła do mediów. Czołgi Pereh (Dziki) z wyglądu przypominają Merkawy, ale w rzeczywistości są o wiele bardziej zabójcze.

 

Umieszczona z przodu tej maszyny armata jest tak naprawdę sztuczna, co zapewne zmyliło niejednego przeciwnika. Natomiast główną bronią tych czołgów jest sprytnie ukryta wyrzutnia naprowadzanych rakiet przeciwczołgowych Tamuz, która może pomieścić maksymalnie 12 pocisków i jest podnoszona tylko podczas ostrzału.

Pereh posiada podwozie czołgu M60 a na nim umieszczono powiększoną wieżę, w której z kolei znajduje się wyrzutnia rakiet. Maszyny te funkcjonują w zasadzie jako artyleria - oddają precyzyjne strzały z dużych odległości, są szybkie i mobilne. W zależności od stosowanych rakiet, zasięg rażenia wynosi od ponad 2 do nawet 25 kilometrów.

Źródło: Twitter

Izrael zaczął produkować te czołgi w latach 80. i używał ich podczas każdej wojny. Co ciekawe, każde fotografie przedstawiające te pojazdy były niemal natychmiast usuwane z sieci. Siły Obronne Izraela starały się za wszelką cenę zachować swoją technologię wojenną w tajemnicy, lecz niedawno postanowiono ujawnić ją na światło dzienne.

 

 

Źródło: http://foxtrotalpha.jalopnik.com/this-is-israels-top-secret-guided-missile-launcher-disg-1719138825

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika JWD

Taki czołg zapewne kosztuje

Taki czołg zapewne kosztuje tyle, co milion uzbrojonych dronów, z których każdy jeden starczy do zniszczenia czołgu.
Jeśli każdy  taki czołg będzie jednocześnie zaatakowany przez zaledwie kilka tysięcy uzbrojonych dronów, to czy będzie w stanie zwyciężyć?
Już pomijam cały wojenny obłęd polegający na niezrozumiałym z punktu logiki i moralności wzajemnym mordowaniu się ludzi.
Ale zważając jedynie na elementarną logikę matematyczną, od razu widać przez jakich ograniczonych ludzi rządzony jest świat. Jacyż ograniczeni umysłowo osobnicy siedzą na szczycie piramidy władzy będącej obecnie - nie należy tego ukrywać - piramidą stworzoną przez pasożytniczą i najbardziej nam wrogą cywilizację talmudyczną / której nie należy gigantycznie błędnie utożsamiać etnicznie, co nam ona chce silnie zasugerować, a należy oczywiście klasyfikować ję mentalnie, z rozróżnieniem nazwy i typu cywilizacji w klasyfikacji ściśle naukowej/.

Portret użytkownika Thx

Taki "czołg" kosztuje tyle,

Taki "czołg" kosztuje tyle, co kilka, może kilkanaście prawdziwych bojowych dronów (wyposażonych w inteligentną i skuteczną broń oraz sterowanych z centrali w sposób uniemożliwiający zakłócanie i przechwycenie).
Przy czym sensowne drony istnieją od niedawna, a nasz "czołg" to konstrukcja, która weszła w latach 80-tych, czyli opracowywana zapewne od 70-tych.
 
Drony jeszcze się rozpowszechnią, nie bój się - niestety - bo wojna będzie już wtedy całkiem zdehumanizowana.
 
p.s. Ja ją utożsamiam jednak etnicznie, bo w najważniejszych miejscach jednak decyduje "krew" i pochodzenie po matce. Zobacz chociażby jak wyhodowano najmłodszych Windsorów. Po rewolucji bolszewickiej te miliony Słowian wymordowali etniczni i w najważniejszych bankach oraz FED rządzą etniczni.

Skomentuj