Irańska kopia amerykańskiego drona wykonała swój pierwszy lot

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Prawie 3 lata temu doszło do sytuacji, w której irańskie wojska przejęły amerykańskiego drona RQ-170, przejmując kontrolę nad maszyną oraz zmuszając ją do lądowania. Teraz media informują, że irańska replika wykonała swój pierwszy lot testowy.

 

Według Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, wszystko poszło zgodnie z planem a przeprowadzone testy zakończyły się sukcesem. Co więcej, Iran jest już w stanie rozpocząć produkcję własnych bezzałogowców, które będą mieć zastosowanie militarne.

 

Choć Stany Zjednoczone zapewniały, że ich bezzałogowiec jest perfekcyjnie zabezpieczony a irańscy wojskowi nie będą w stanie wydobyć z niego żadnych informacji, kilka miesięcy temu zaprezentowano kopię drona RQ-170 a teraz maszyna wykonała swój pierwszy lot. Gen. bryg. Amir Ali Hajizade dodał na łamach agencji IRNA, że nagrania przedstawiające testy w powietrzu zostaną za niedługo opublikowane.

 

W tym miesiącu Iran planuje również zaprezentować światu swój własny system antyrakietowy. Technologia ma funkcjonować na podobnej zasadzie co izraelska tarcza antyrakietowa "Żelazna Kopuła".

 

Aktualizacja: W sieci pojawiło się właśnie nagranie, które przedstawia pierwszy lot irańskiej kopii drona RQ-170.

 

 

Źródło: Reuters

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj