Iran podczas manewrów wojskowych testował roboty lądowe

Kategorie: 

Foto: Tasnim News Agency
Wcielanie uzbrojonych robotów do armii staje się coraz bardziej powszechne. Okazuje się, że obecnie dokonuje tego nie tylko USA, Rosja czy Chiny, ale również kraj islamski, jakim jest Iran.

 

Podczas niedawnych ćwiczeń wojskowych "Great Prophet 9" (Wielki Prorok 9), jakie odbywają się właśnie w południowej części Iranu, armia testowała zupełnie nową technologię, która zazwyczaj kojarzona jest ze Stanami Zjednoczonymi. Mowa jest o robotach lądowych, które można wyposażyć między innymi w karabiny maszynowe.

Foto: Tasnim News Agency

Media nie informują zbyt wiele na temat tej technologii. Wiadomo jedynie, że roboty te można wyposażyć w broń lub inne urządzenia a ich zasięg operacyjny wynosi do 7 km. Maszyna przypomina trochę te, jakie zostały opracowane w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański robot MADSS - źródło: Kadr z Youtube

Irańska Gwardia Rewolucyjna testowała bezzałogowe samoloty zwiadowcze Yasir, rakiety krótkiego zasięgu Jamarat, karabin Gatlinga Asef kalibru 23mm oraz karabin snajperski Siyavash. Manewry odbywały się również w Cieśninie Ormuz, gdzie doszło między innymi do symbolicznego zniszczenia makiety amerykańskiego lotniskowca. Nie wiedzieć czemu, polskie media skupiają się jedynie na tym fakcie, całkowicie pomijając testowane przez irańską armię nowe technologie.

 

 

Źródło: http://www.tasnimnews.com/Home/Single/666803

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj