Ingerencja w ludzki mózg pozwoli w przyszłości skrócić karę więzienia do kilku godzin

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Przyszła zaawansowana technologia może drastycznie skrócić kary więzienia, odbywane przez skazańców. Dzięki specjalnej pigułce lub przeniesieniu ludzkiego umysłu do komputera, człowiek będzie odbywał "1000 lat kary więzienia w ciągu ośmiu godzin".

 

Jak twierdzi filozof Dr. Rebecca Roache, opracowując specjalne leki można byłoby zakłócić umysły skazańców tak, aby "ich czas upływał wolniej". Chodzi tu o ich poczucie czasu. Jak wspomnieliśmy na początku, człowiek będzie się czuł tak jakby odbył karę 1 000 lat więzienia, choć tak naprawdę minęłoby zaledwie osiem godzin.

 

Naukowiec stwierdził iż obecnie istnieje wiele leków psychoaktywnych, które zniekształcają poczucie czasu u ludzi. Na podobnej zasadzie działałyby więc pigułki "spowalniające czas" skazańca. Drugi scenariusz, który skróciłby okres przetrzymywania w więzieniu, zakłada przeniesienie ludzkiego umysłu do komputera, gdzie następnie przyśpieszyłoby się jego tempo pracy.

 

Dr. Roache zakłada, że mózg pracujący milion razy szybciej mógłby "przemyśleć" w ciągu ośmiu i pół godziny to, co zrealizowałby w ciągu tysiąca lat. W tym drugim przypadku mamy jednak do czynienia z czymś, co przypomina bardziej programowanie ludzkiego mózgu.

 

Filozof uważa, że pomysł ten jest interesujący i z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy na utrzymywanie skazańców. Jej zdaniem warto sobie zadać pytanie co jest bardziej humanitarne - zamykanie człowieka w więzieniu na długie lata, czy "majstrowanie" w jego mózgu i wypuszczenie go na wolność?

 

Co ciekawe, słynny brytyjski naukowiec Stephen Hawking wspominał kiedyś o przenoszeniu ludzkiego umysłu do komputera, jednak dotyczyło to próby uzyskania nieśmiertelności. Jego zdaniem, świadomość może żyć i funkcjonować w komputerze, a co za tym idzie, umysł człowieka może tam również uczyć się, analizować i doświadczać.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/przyszla-technologia-pozwoli-skazancom-odbywac-kare-wiezienia-w-ciagu-kilku-godzin

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj