Implementacja nowych wspomnień do naszego mózgu stanie się w przyszłości możliwa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wielu naukowców porównuje ludzki mózg do biologicznego superkomputera, który skrywa w sobie wiele tajemnic. Uważa się, że gdybyśmy poznali jak działa mózg człowieka, moglibyśmy traktować go niczym dysk twardy i umieszczać w nim różne informacje.

 

Fizyk teoretyk dr Michio Kaku powiedział, że gdy nauczymy się manipulować ludzkim mózgiem, otrzymamy wiele nowych, niezwykłych możliwości, które dotychczas były znane jedynie z filmów science fiction. Jednak możliwości te, zdaniem fizyka, nie będą dla nas dostępne za rok czy za 10 lat, a dopiero pod koniec obecnego wieku.

 

Uczony wymienił między innymi zdolność implementacji nowej pamięci do mózgu, takie jak wspomnienia z wakacji. Wtedy człowiek nie będzie musiał lecieć samolotem na jakąś egzotyczną wyspę, ponieważ wspomnienia związane z taką podróżą będzie można stworzyć w komputerze a następnie przesłać je do mózgu.

 

Pojawi się również możliwość programowania myśli, człowiek otrzyma umiejętność telepatii i będzie mógł obsługiwać całą elektronikę (telewizory, komputery) jedynie za pomocą naszego umysłu. Natomiast w 22 wieku, zdaniem dr Kaku, będziemy mogli kontrolować maszyny wykorzystując jedynie nasze myśli, co pozwoli na łatwą eksplorację kosmosu.

 

Oczywiście na dzień dzisiejszy jesteśmy jeszcze bardzo daleko od takich możliwości, ale naukowiec zaznacza, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na temat naszego mózgu. Dr Kaku twierdzi, że nauka jest w stanie to wszystko osiągnąć - jest to jedynie kwestią czasu.

 

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2965072/Will-holidays-soon-uploaded-MINDS-Dr-Michio-Kaku-reveals-use-brains-50-years.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj