IBM zaprezentował światu komputer mniejszy od ziarna soli

Kategorie: 

Źródło: IBM

Korporacja IBM stara się udowodnić, że moc komputerów to nie wszystko. Podczas niedawnej konferencji IBM Think 2018 w Las Vegas zaprezentowała najmniejszy na świecie funkcjonalny komputer.

 

Niestety amerykańskie przedsiębiorstwo nie ujawniono specyfikacji swojego przełomowego urządzenia. Wiadomo jednak, że technologia posiada wydajność zbliżoną do komputerów z lat 90. Nowy minikomputer IBM posiada wszystkie elementy, które są niezbędne do pracy.

Konstrukcja o wymiarach 1mm x 1mm będzie produkowana masowo. Zbudowanie jednego takiego komputera kosztuje zaledwie 10 centów. IBM uważa, że technologie tego typu staną się bardzo powszechne już w najbliższych latach i znajdą szereg zastosowań.

Minikomputer będzie stosowany między innymi w blockchainie – pozwoli śledzić dostawy produktów i wykrywać kradzieże oraz oszustwa o równowartości ponad 600 miliardów dolarów w skali roku. Jednak z biegiem czasu nowa technologia znajdzie znacznie więcej zastosowań. Korporacja IBM twierdzi, że jej nowy komputer będzie można umieszczać praktycznie wszędzie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika sikorka

upublicznienie takiej

upublicznienie takiej informacji, razem z "Korporacja IBM twierdzi, że jej nowy komputer będzie można umieszczać praktycznie wszędzie.", oznacza, że już jest to robione.
może przy następnym zakupie koszuli, zamiast prania, pierwsze będzie podpięcie jej do prądu albo namagnetyzowanie

Portret użytkownika r.abin

Za mało danych - procesory (z

Za mało danych - procesory (z grafiką i takiej wielkości), mamy w smartfonach - w samochodach, a nawet w pralkach (ten pewnie moc obliczeniową ma większą?). Zarno soli też bywa wielkości kompa stacjonarnego (a w Wieliczce jeszcze bardziej)

Skomentuj