Hyundai wprowadza rewolucję. Koncern zamierza zastąpić tradycyjne kluczyki skanerami linii papilarnych

Kategorie: 

Źródło: Hyundai

Hyundai, południowokoreański koncern motoryzacyjny, zapowiada istotną zmianę. W nowym samochodzie Santa Fe SUV 2019, zamiast tradycyjnych kluczyków samochodowych będą skanery linii papilarnych.

 

Nowy pojazd będzie uruchamiany wyłącznie za pomocą odcisku palca. To samo dotyczy otwierania drzwi. Właściciele Santa Fe SUV 2019 będą mieć pewność, że już nigdy nie zgubią kluczy – ich po prostu nie będzie.

 

Być może użytkownikom tego samochodu ciężko będzie przyzwyczaić się do tak dużej zmiany, ale niesie ona ze sobą nowe możliwości. Koncern Hyundai zapowiada, że skanery linii papilarnych pozwolą uruchomić osobiste profile, w których zapisane będą ustawienia danego kierowcy. Oznacza to, że po przyłożeniu palca do skanera, samochód automatycznie dostosuje fotele samochodowe, lusterka itp.

Oczywiście czytniki linii papilarnych nie są tak dokładne i mogą nie działać, gdy mamy mokry lub brudny palec. Na dłuższą metę, otwieranie drzwi i uruchamianie samochodu bez kluczy może stać się irytujące. Koncern Hyundai zapewnia jednak, że jego technologia jest bezpieczna i będzie poddawana ciągłym ulepszeniom.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Joker

Co do odcinania palców

Co do odcinania palców Smile gościu przyjechał sobie takim hyundaiem do pracy Smile w tartaku Smile się nagle okazało że nie może wrócić Smile jakiś zapasowy sposób chyba też powinien być. Taki klucz który choć niby nie potrzebny, zawsze jest w pogotowiu.

Portret użytkownika Gargulec

Nowoczesne czytniki mają

Nowoczesne czytniki mają zabezpieczenia przed takimi możliwościami. Jeżeli masz paść ofiarą rozboju mającego na celu pozbawić Cię pojazdu, to nie jest istotne czy będziesz miał w samochodzie czytnik biometryczny czy klasyczne kluczyki, w momencie kiedy bandzior wyceluje w ciebie broń, lub przystawi Ci nóż do gardła. Jeżeli zaś chodzi o kradzieże spod domu, z parkingu sklepowego, ulicy, to takie zabezpieczenie może być o wiele bardziej skuteczne, w przeciwieństwie do tego "odpalania bezkluczykowego" które to miało być takim "super zabezpieczeniem", a w rzeczywistości tylko znacząco ułatwiło życie złodziejom samochodowym. 

Skomentuj