Hyperloop połączy Amsterdam z Paryżem

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/Hardt Global Mobility

Holenderski zespół z Uniwersytetu Techniczego w Delft wygrał tegoroczną edycję konkursu Hyperloop Pod Competition. Założona przez zwycięzców firma Hardt Global Mobility rozpoczyna pracę nad budową szuperszybkiego transportu Hyperloop, który połączy Amsterdam z Paryżem.

 

We współpracy z Uniwersytetem Techniczym w Delft, głównym w Holandii kolejowym przewoźnikiem pasażerskim NS (Nederlandse Spoorwegen) oraz firmą budowlaną BAM, Hardt Global Mobility opracował w pierwszej kolejności rurę o długości 30 metrów.

Dyrektor Generalny Tim Houter wyjaśnił, że prace nad kolejką Hyperloop rozpoczną się od przetestowania systemów, które nie wymagają dużych prędkości. Wymieniono między innymi system lewitacji, napęd oraz wszystkie systemy bezpieczeństwa. Do 2019 roku firma planuje przeprowadzić testy przy wysokich prędkościach. W pełni funkcjonujący transport Hyperloop powinien przewozić pasażerów od Amsterdamu do Paryża najpóźniej w 2021 roku.

 

Technologia Hyperloop została zaproponowana w 2013 roku przez Elona Muska. Od tego czasu, pomysł znalazł ogromne zainteresowanie na całym świecie, w tym również w Polsce. Specjalnie zaprojektowane kapsuły będą przewozić w rurach pasażerów z prędkością ponad 1100 km/h. Hyperloop może również posłużyć do szybkiego transportu różnych przesyłek.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj