Holenderska firma stworzyła wegański stek, który smakuje jak prawdziwy

Kategorie: 

Źródło: Vivera

Firma Vivera z Holandii stworzyła wegański stek, który smakuje i pachnie tak samo jak prawdziwe mięso. Smak jest podobno odwzorowany tak dobrze, że konsumenci mogą mieć problem z rozróżnieniem tych dwóch produktów.

Stek wykonany jest głównie z soi i pszenicy. Eksperci pracowali nad recepturą półtora roku. Gert Jan Gombert, dyrektor firmy Vivera powiedział, że stworzenie odpowiedniej faktury mięsa za pomocą produktów roślinnych było największym wyzwaniem.

 

Vivera uważa swój roślinny stek za przełomowy produkt, który przyczyni się do ochrony zwierząt. Twórcy twierdzą, że wegański stek może zachęcić do zmiany nawyków żywieniowych osób spożywających mięso. Firma ogłosiła plan wprowadzenia produktu na rynek jeszcze w 2018 roku.

Sieć supermarketów Tesco jako pierwsza rozpoczęła sprzedaż tego produktu w Wielkiej Brytanii i zdobył dużą popularność - w ciągu kilku dni sprzedano prawie 40 tysięcy steków roślinnych. W czerwcu, nowa wegańska żywność pojawi się w sklepach w Holandii, zaś w drugiej połowie roku, klienci będą mogli kupić steki w niemieckich, francuskich i włoskich supermarketach.

 

Co o tym sądzicie? Czy żywność tego typu jest w stanie zastąpić mięso?

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sępisław Zapsigrosz

To nic, prawdziwy sukces

To nic, prawdziwy sukces nastąpi,  kiedy ta czy inna firma wyhoduje świnię, ktorej mięso mieć będzie smak i wygląd wegańskiego przysmaku - jakiejś soi, soczewicy czy trawy Ad libitum.

Skomentuj