Historyczny pojedynek mechów odbędzie się już w 2017 roku

Kategorie: 

Źródło: MegaBots

Wygląda na to, że jesteśmy świadkami narodzin nowego sportu. Zapowiedzi o pierwszej w historii walce wielkich robotów pojawiają się od 2015 roku. Dwa zespoły, które wezmą udział w tym pojedynku i przygotowują swoje mechy, mają zmierzyć się ze sobą już w najbliższych miesiącach.

 

Dla osób niezaznajomionych z tematem przypominamy - w połowie 2015 roku zespół amerykańskich inżynierów zbudował wielkiego robota MegaBot Mk. II o wadze 5 400 kilogramów, wyposażonego w działo paintballowe. Drużyna wyzwała założyciela japońskiej firmy Suidobashi Heavy Industry oraz właściciela robota Kuratas na pojedynek. Propozycja została rozpatrzona pozytywnie.

 

Przygotowania do walki trwały w najlepsze. Amerykański zespół uzgodnił z Kogoro Kurata, że starcie odbędzie się w sierpniu 2016 roku, ale data została ostatecznie przełożona. W tym czasie drużyna z USA opracowała ulepszoną wersję mecha MegaBot Mk. III, który najwyraźniej jest już gotowy, aby stawić czoło japońskiej maszynie.

 

Na dzień dzisiejszy wiadomo tylko tyle, że rywalizacja wielkich robotów odbędzie się w sierpniu 2017 roku. Nie podano dokładnej daty ani miejsca spotkania. W najbliższym czasie pojawią się kolejne informacje a samo wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem w innych krajach. Przykładowo w Chinach, firma GreatMetal zbudowała i pochwaliła się własnym mechem, który otrzymał nazwę Monkey King i być może stanie w narożniku podczas kolejnego pojedynku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj