Hipoteza Darwina o pochodzeniu życia została obalona

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Brytyjscy naukowcy odkryli, że życie mogło powstać w głębinowych źródłach hydrotermalnych. To podważa ideę pierwszy wyrażona przez Karola Darwina, że ​​pierwsze komórki pojawiły się w płytkich ciepłych wodach. Oznacza to również, że życie może tak powstawać wszędzie we wszechświecie, gdzie trafi na odpowiednie warunki.

 

Tajemnicze głębinowe kominy hydrotermalne, to miejsca gdzie szczeliny w dnie morskim pozwalają magmie wydostawać się przez dno. Prowadzą z płaszcza naszej planety i powodują miejscową utratę wody, która wnika wgłąb i jest podgrzewana do wysokich temperatur zanim zostanie znowu wypompowana z powrotem do oceanu za pomocą naturalnych kominów wulkanicznych. Okazuje się, że zapewniają one idealne warunki do początków życia.

 

Jak pisał Darwin, pierwsze organizmy mogły powstać w małych stawach, które zawierały wszystkie niezbędne substancje do powstania prymitywnych aminokwasów. Obecnie proces ten jest niemożliwy, ponieważ wszystkie złożone substancje organiczne są wchłaniane natychmiast przez istniejące istoty. Eksperci ustalili, że w pobliżu podwodnych systemów hydrotermalnych istnieją najbardziej optymalne warunki dla powstania życia. Woda i składniki mineralne ze skorupy ziemskiej tworzą nośnik ciepła i alkalicznych substancji zapewniając styk wodoru z dwutlenkiem węgla, co zdaniem naukowców ma sprzyjać tworzeniu skomplikowanych związków organicznych.

 

Naukowcy zwracają również uwagę, że ich ustalenia zwiększają szansę na znalezienie życia na innych planetach, zawierających podobne do ziemskich oceany. Nie trzeba zresztą lecieć poza Układ Słoneczny bo takie warunki mogą być na kilku księżycach Jowisza i Saturna.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę

Nie została obalona tylko

Nie została obalona tylko inaczej co do miejsca zlokalizowana: z płytkich ciepłych wód w wody głębinowe...a co wcale nie musi być prawdą! Niestety dla hurraodkrywców mogło być tak, jako rzecze Darwin - a potem wraz z cieknącą i cyrkulującą w biosferze wodą życie rozpełzło się, i zeszło m.in. w głębiny gdzie - metodą doboru naturalnego!!! - dostosowało się do skrajnie niekorzystnych warunków ciśnienia, temperatury i żrącego środowiska!!! Które z bakterrii przeżyły te wydały potomstwo, które nie - zginęły bezpowrotnie, to na pewno był proces oparty na trwającym eony "zbliżaniu się" ewoluującej tam flory mikro, aż do wniknięcia do samych centrów kominów termalnych. W reasumpcji to Darwin może mieć rację, a nawet gdyby jej co do miejsca/warunków początkowych powstania życia nie miał - to ją ma co do mechanizmów powstania życia i koniecznego do tego środowiska wodnego...

Wychodzą Helgi na Prinzplatz bez gaci, nuż je jakiś Maghreb'us weźmie, "ubogaci..."?

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Czy zastąpienie bredni

Czy zastąpienie bredni idiotyzmem , to prawda ? . Nic co ożywione nie może powstać samoistnie , bowiem siła zyciowa pochodzi z ducha , a nie z materii . Duch pobudza każdy objaw życia , a materia podlega raz ustolonym prawom i prawidłom . To co uporzadkowane prawami fizyko- chemicznymi , nie może posługiwać się samo kreacją piękna i instalacją w środowisku .  A już wiara w obdarzenie tego objawami woli i świadomości poprzez te procesy , to kompletna naiwność . Jeśli dotyczy to naukowców , to ich twierdzenia nie zasługują na najmniejszą uwage ! .

Portret użytkownika independent

Mędrcu "feniksie", a czy

Mędrcu "feniksie", a czy mógłbyś chociaż zdeiniować pojęcie ducha? Bardzo jestem ciekawy co to takiego jest, bo nikt jeszcze nie potraił tego zddeiniować w sposób racjonalny, z uwzględnieniem wszelkich zdobyczy naukowych, czyli sięgający poza /ponad/ współczesny stan wiedzy naukowej. Ty to prawddopodobnie wiesz skoro tak piszesz.

Portret użytkownika Głupi Jaś

@"Nic co ożywione nie może

@"Nic co ożywione nie może powstać samoistnie" - jeżeli wszechświat nie istnieje wiecznie wtedy przynajmniej raz życie musiało powstać samoistnie. W szczególności mógł to być Demiurg. @"Duch pobudza każdy objaw życia" - w XIX w. ludzie wierzyli w "Vis Vitalis" @"materia podlega raz ustolonym prawom i prawidłom" np. w szczególności termodynamice - jeżeli weźmiemy naczynie z gazem i podzielimy je na dwie części ścianką z otworkiem, to raz na jakiś czas wszystkie cząsteczki powietrza będą po jednej stronie ściany - tyle wiadomo z termodynamiki. @"To co uporzadkowane prawami fizyko- chemicznymi , nie może posługiwać się samo kreacją piękna i instalacją w środowisku." - chmury zasiewające nowe chmury, powstanie meandra w rzece powodujące powstanie następnego meandra, itd. to nie jest samo kreacja. @"A już wiara w obdarzenie tego objawami woli i świadomości poprzez te procesy , to kompletna naiwność." - Jeszcze większą naiwnością jest sądzić, że coś obdarzonego świadomością np, Demiurg może powstać bez żadnych procesów.

Portret użytkownika r.abin

Nic nie zostało "obalone".

Nic nie zostało "obalone". "Jak pisał Darwin, pierwsze organizmy mogły powstać......". Ta "hipoteza", nie była mocna i kluczowa: mogły - ale nie musiały. Przytoczone odkrycie - (chyba nawet) dodaje argumentów wyznawcom ewolucjonizmu 

Portret użytkownika ledek

Własnie! Tak się rodzi plotka

Własnie! Tak się rodzi plotka. Brytyjscy naukowcy nie odkryli, gdzie powstały pierwsze organizmy, a tylko wysunęli inną hipootezę, gdzie MOGŁY powstać pierwsze organizmy.To gdzie tu obalenie? Hipoteza Darwina nie została obalona, bo gdyby tak było wyrażenie "mogło powstać" musiałoby zostać zastąpione wyrażeniem "powstało". Jest to kolejna, równoległa hipoteza, która trzeba udowodnić, by obalić hipotezę Darwina. Sensacji nie ma... i sukcesu również. 

Skomentuj