Google wykupuje kolejne firmy zajmujące się robotyką oraz sztuczną inteligencją

Kategorie: 

Logo Google
Gigant internetowy w ostatnim czasie nabył sporo zaawansowanych firm, zajmujących się robotyką. Teraz pojawiła się informacja o zakupie DeepMind - brytyjskiej spółki pracującej nad sztuczną inteligencją, za cenę 400 milionów dolarów.

 

Wiele osób zastanawia się jaki kierunek obiera sobie korporacja Google. Wiadomo przecież, że zajmuje się ona branżą internetową, jednak zakup tak zaawansowanych firm specjalizujących się w robotyce jak Boston Dynamics może co najmniej zastanawiać. Tym bardziej gdy ostatni zakup dotyczy spółki zajmującej się sztuczną inteligencją. Obecnie Google stara się rozszerzyć swoją działalność i pracuje w kierunku autonomicznych samochodów oraz chce stworzyć "prawdziwe roboty", jak to stwierdził szef nowego projektu a zarazem współzałożyciel Androida, Andry Rubin. Prawdopodobnie Google idzie również w kierunku stworzenia własnego systemu internetu rzeczy.

 

Firma DeepMind, według New Scientist, ma zamiar zbudować systemy sztucznej inteligencji ogólnego zastosowania. Być może chodzi o opracowanie komputerów, które będą potrafiły uczyć się poprzez dokonywanie obserwacji. W zeszłym miesiącu firma ta stworzyła algorytm, który był w stanie najpierw nauczyć się obsługi starych gier wideo właśnie poprzez obserwację a następnie potrafił nawet pokonać ludzkich graczy. Korporacja Google może również wykorzystać DeepMind do ulepszenia procesu odwrotnego wyszukiwania obrazów.

 

Trzeba jednak przyznać, że zakup firm powiązanych z robotyką wydaje się bardziej tajemniczny. Google w ostatnim czasie nabyło szwajcarską BitSpin, która zajmuje się opracowywaniem aplikacji; amerykańską Nest Labs produkującą inteligentne termostaty i czujniki dymu, indyjską Impermium pracującą nad ochroną cyberprzestrzeni oraz zaawansowane firmy specjalizujące się w robotyce, takie jak Boston Dynamics, Schaft, Meka, Redwood Robotics, Industrial Perception, Bot & Dolly, Autofuss oraz Holomni.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj