Google opracowuje detektor, który wykryje raka i inne choroby

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Znana wszystkim korporacja pracuje właśnie nad specjalnym urządzeniem, które wykryje w naszym organiźmie nowotwory, różne choroby i ostrzeże nas przed możliwym zawałem serca. Technologia ta ma być bardzo skuteczna i wykrywać problem najwcześniej jak to tylko jest możliwe.

 

Wynalazek Google jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Detektor składa się ze specjalnej opaski, którą zakłada się na rękę niczym zegarek, oraz pigułki wykrywającej różne choroby. Gdy użytkownik połknie pigułkę, urządzenie dzięki specjalnym nanocząsteczkom będzie nieustannie badać naszą krew a opaska natychmiast wystosuje odpowiednie ostrzeżenie.

 

Uczeni zwracają uwagę jak ważne jest odpowiednio wczesne wykrycie raka i innych chorób, które mogą zagrozić naszemu zdrowiu i życiu. Opracowane nanocząsteczki mogą krążyć w naszym organiźmie i badać nasz stan zdrowia na poziomie molekularnym. Wynalazek powstaje w laboratorium Google X.

 

W przyszłości, gdy prace nad technologią zostaną ukończone, za pomocą opaski i pigułki będzie można wykryć nie tylko nowotwory ale także wiele innych chorób, które natychmiast wykryjemy jeszcze zanim zdołają pojawić się pierwsze symptomy. Naukowcy mają nadzieję, że lekarze i pacjenci otrzymają ten wynalazek w ciągu 10 lat.

 

 

Źródło: Techcrunch.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj