Google chce przechować całą naszą wiedzę w bazie danych nowej generacji

Kategorie: 

Źródło: www.freedigitalphotos.net
Znana wszystkim korporacja Google tworzy właśnie bazę danych nowej generacji o nazwie "Knowledge Vault" (Skarbiec Wiedzy). Znajdzie się tam dosłownie cała wiedza ludzkości, dotycząca naszego świata i historii.

 

Baza danych będzie zawierać przede wszystkim informacje, które można uznać za fakt, ale nie tylko. Już teraz nagromadziła i skatalogowała ponad 1,6 miliona informacji. Jednak Knowledge Vault jest ogromnym przedsięwzięciem i nie będzie pełnić swojej funkcji niczym zwyczajna encyklopedia.

 

Projekt zakłada, aby baza danych była całkowicie zautomatyzowana a dzięki algorytmom, można umieścić w niej informacje, jakie znajdują się już w internecie. Ponadto, wiedza będzie czytelna już nie tylko dla ludzi, ale również dla komputerów i innych urządzeń a w przyszłości nawet dla robotów.

 

Wyszukiwanie informacji będzie możliwe na różne sposoby. Każdy z nas będzie mógł po prostu wejść do tej bazy danych poprzez przeglądarkę Google. Możliwe będzie również korzystanie z umieszczonych tam informacji poprzez asystenta, takiego jak Siri, bądź wyświetlacze HUD. Podobne bazy danych są budowane przez firmy Facebook, Amazon, Microsoft i IBM.

 

 

Źródło: Discovery News

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj