Gigantyczny robot transformers Gundam z Japonii postawił pierwsze kroki

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Japończycy przetestowali mechanizmy swojego wielkiego robota. Postawił on już pierwsze kroki. Wysokość tego humanoidalnego robota wynosi nieco ponad 18 metrów, a jego waga to bagatela 25 ton. Po latach żmudnej pracy japoński robot Gundam udowodnił swoim legionom fanów, że naprawdę potrafi się poruszać.

 

Wzorowana na jednym z robotów z niezwykle popularnej serii anime Mobile Suit Gundam z lat 70. XX wieku, ogromna maszyna została przetestowana w tym tygodniu w swoim nowym domu, w portowym mieście Jokohama.

 

Humanoid miał być centralnym punktem wystawy Gundam Factory Yokohama, na południe od Tokio, już od 1 października, ale niestety pandemia wirusa oznacza, że ​​nie zostanie oficjalnie ujawniony do końca roku.

 

W oświadczeniu twórców robota napisano, że decyzja została podjęta w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa fanów i pracowników w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się Covid-19 na całym świecie. Fani wartej wiele miliardów dolarów serii Gundam, która rozszerzyła się o filmy, mangę, plastikowe modele i gry wideo, mieli jednak okazję zobaczyć pierwsze testy gigantycznego robota.

 

Poinformowano, że inżynierowie rozpoczęli projektowanie robota sześć lat temu, aby upewnić się, że każda część będzie spełniaą ograniczenia wagowe, aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie kończyn i zapewnić bezproblemową pracę wszystkich 24 ruchomych części.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj