Gigantyczna drukarka 3D drukuje domy z błota i gliny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Drukarki 3D posiadają dziś wiele zastosowań i mogą tworzyć wiele przedmiotów (niekoniecznie z plastiku) - tych mniejszych oraz tych większych. We Włoszech odbywa się właśnie prezentacja wielkiej drukarki 3D Big Delta, która potrafi drukować całe domy.

 

Maszyna posiada aż 12 metrów wysokości i korzysta z błota oraz gliny jako materiałów do produkcji domów. Drukarka 3D powstała dzięki włoskiej firmie WASP (World's Advanced Saving Project) - jak już wskazuje sama nazwa, twórcy specjalizują się w tworzeniu niezwykle tanich mieszkań, które powstają szybko i nie zużywają zbyt wielkich ilości energii.

Co prawda powstałe w ten sposób mieszkania nie wyglądają na luksusowe, ale firma WASP uważa że ta technologia okaże się bardzo przydatna gdy będziemy mieć do czynienia z katastrofą naturalną. W przyszłości natomiast pozwoli to rozwiązać problemy mieszkaniowe, związane ze stale rosnącą liczbą ludności na całym świecie.

W zeszłym roku specjaliści z WASP po raz pierwszy powiadomili o swoim projekcie. Stwierdzono wtedy, że drukarki 3D mogą także produkować bardzo wytrzymałe mieszkania dla bezdomnych. Twórcy tego rozwiązania chcieliby je stosować wobec biednych ludzi na całym świecie.

 

 

Źródło: http://www.wasproject.it/w/en/press-release/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Marcin

Takie domy szybko budowane to

Takie domy szybko budowane to dobrasprawa. Technologia trójwymiarowa zadziwia i pewnie jeszcze kilka lattemu, nikt nie spodziewał się,ze drukarki będą budować domy, Mój znjomy ma drukarkę ale mniejszą, 3DGence, stworzył sobie dzięki niej dużo ciekawych rzeczy, między innymi dedykowaną obudowę do telefonu.

Skomentuj